aglomeracja

i

Autor: um kalisz

Aglomeracja

Ultimatum dla Kalisza. Samorządy mówią "dość"

2023-09-28 10:00

Jest ultimatum dla Kalisza. Samorządy Aglomeracji Kalisko-Ostrowskiej stawiają warunki władzom Kalisza, a wszystko z powodu komunikacji, a dokładniej likwidacji linii 19E. Od stycznia brakujące połączenia przejął Ostrów i spółka MZK, ale to wciąż za mało.

Teraz aglomeracja otrzymała z funduszy unijnych ponad 44 miliony euro, ale samorządy nie podpiszą stosownych dokumentów jeśli Kalisz nie spełni warunków współpracy.Wzięliśmy na siebie cały ciężar komunikacji między miastami, zarówno logistyczny jak i finansowy - mówi wiceprezydent Ostrowa Mikołaj Kostka. Nie wyobrażamy sobie jednak, by ta sytuacja trwała w nieskończoność. Dlatego będziemy postulować, by zapisy w sumpcie, czyli strategii dla aglomeracji się pojawiły. I wyrazimy zgodę na przyjęcie tych dokumentów jeśli Kalisz przywróci połączenia 19E w co najmniej takim zakresie jak w ubiegłym roku. Nie wyobrażam sobie, żebyśmy w ramach środków publicznych, gdzie jednym z głównych zadań jest zapewnienie komunikacji, kupowali autobusy i nie realizowali połączeń zewnętrznych. To zdecydowany głos w naszym stanowisku. 

 

ako

i

Autor: powiat ostrowski

Posiedzenie zarządu AKO zaplanowane jest na jutro

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE