top gun michałków

i

Autor: fb Aeroklub Ostrowski

Top Gun w Michałkowie

2022-03-11 17:20

Na co dzień mają wojskowe myśliwce, ale teraz delektują się lotami na szybowcach. Studenci Lotniczej Akademii Wojskowej w Dęblinie wybrali Aeroklub Ostrowski na swoje zgrupowanie. 10 – osobowy zespół trenował przez dwa tygodnie na lotnisku w Michałkowie.

To rzadko się zdarza, żeby trenowali u nas wojskowi. Tym razem to też nie są to ćwiczenia stricte wojskowe, ale wyjazd koła lotniczego, szybowcowego, dodatkowe zajęcia. Oni na co dzień kształcą się na kierunkach lotniczych – samoloty i śmigłowce - mówi Karol Skarżyński, dyrektor Aeroklubu. 

Z Dęblina przyjechało dziesięciu młodych pilotów, ale w ostatnich dniach dołączyło kolejnych dwóch, którzy w Aeroklubie Ostrowskim mają zdobyć licencje pilotów szybowcowych.

top gun

i

Autor: Maciej Oleksy

Latanie szybowcami jest specyficzne, bardzo fajne, bo daje poczucie wolności we wszystkich wymiarach. Nie jesteśmy ograniczeni, bo tu nie mam stref, można polecieć w każdym kierunku. Bez procedur, na luzie. Latanie szybowcowe jest fajniejsze, ale oczywiście na samolotach wojskowych jest super, ale jakby inne zadania do wykonania - mówi starszy podchorąży Wiktor Czubski, członek szybowcowej kadry juniorów Polski. 

Sześciu pilotów z tej grupy wstąpiło w szeregi Aeroklubu Ostrowskiego. 

top gun

i

Autor: Maciej Oleksy

To świadczy o samym aeroklubie, bo jesteśmy z różnych zakątków kraju, lataliśmy w różnych miejscach. Takiej atmosfery, profesjonalizmu ze strony dyrektora, instruktorów, to na innych lotniskach aeroklubowych ze świecą szukać - mówi kapral podchorąży Maciej Oleksy

W piątek piloci spotkali się ze starostą ostrowskim Pawłem Rajskim. 

top gun

i

Autor: powiat ostrowski

Lotnicza Akademia Wojskowa w Dęblinie rozpoczęła kampanię rekrutacyjną. Prowadzi do nabór do szkoły wojskowej i cywilnej.

top gun

i

Autor: Maciej Oleksy
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE