technogranty 22

i

Autor: powiat ostrowski

Pies - robot z Ostrowa

2022-04-30 10:17

TECHNOGRANTY przyznane. To już 6 edycja nagród, jakie powiat ostrowski przygotował dla młodych wynalazców. To nie tylko uhonorowanie ich pracy, ale przede wszystkim wsparcie - również finansowe - młodych talentów.

A finansowe gratyfikacje mają umożliwić kontynuowanie projektów. W tym roku bezkonkurencyjnym zwycięzcą został pies-robot, skonstruowany przez uczniów Zespołu Szkół Technicznych w Ostrowie. 

To pies robot, który może podążać za człowiekiem. Psy mają dużo możliwości dostosowanie się do terenu. Staraliśmy się zrobić coś do eksploracji zaawansowanej trudnych terenów, pomiarów w firmach, które będzie miało odzwierciedlenie badawcze i w bezpieczeństwie - mówi jeden z konstruktorów Jakub Zmyślony.

technogranty 22

i

Autor: powiat ostrowski

Robot jest wyposażony w zestaw czujników- sensory temperatury, kamerę termowizyjną, skaner pomieszczenia - dodaje Bartłomiej Jarczak. Dane z tych czujników pozwalają na wielorakie zastosowania. Jednym z nich jest jest nadzór obiektów przemysłowych. Pies może podejść w wyznaczone miejsce i sprawdzić czy na przykład nie ma nieszczelności w gazociągu, spięcia w instalacji. Otoczka z czujników pozwala na bezpieczną eksplorację terenu. 

technogranty 22

i

Autor: fb ZST

Wśród nagrodzonych TECHNOGRANTAMI znalazły się również amatorski satelita, fantom dla studentów weterynarii, robot do zadań specjalnych czy inteligentne lustro.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE