technogranty

i

Autor: BŹ

TECHNO - GRANTY wręczone! Pomysłowi uczniowie nagrodzeni przez powiat! [POSŁUCHAJ]

2021-05-04 11:24

TECHNO - GRANTY powiatu ostrowskiego rozdane! Mimo pandemii udało się przeprowadzić piątą edycję konkursu Starostwa Powiatowego w Ostrowie Wielkopolskim.​ Wpłynęło sześć projektów i wszystkie zostały przez jury docenione. Wśród nich: dron, który może przenosić defibrylator, marsjański łazik czy system opieki nad seniorami przy wykorzystaniu sieci sensorycznych. Autorzy projektów dostali nagrody finansowe.

Ostrowskie TECHNO - GRANTY to ewenement w skali kraju.

Samorząd powiatowy, po przejrzeniu zgłoszonych pomysłów, daje fundusze na realizację wybranych projektów a potem nagradza najlepsze - mówi starostwa ostrowski Paweł Rajski.

To niezwykle cenna inicjatywa. Wiem, że uczniowie chętnie biorą udział w tym konkursie, bo pozwala on właśnie na dofinansowanie realizacji projektów, które potem mogą zyskać prawdziwe życie. Z jednej strony to cieszy, choć z drugiej może smucić, bo jesteśmy jedyni w Polsce, którzy taki konkurs realizujemy. A szkoda, bo przecież zdolna młodzież jest wszędzie. Tym bardziej cieszę się, że my swoją zdolną młodzież zauważamy i doceniamy.

To doskonała promocja i pomoc uczniom - mówi starosta ostrowski Paweł Rajski

W tym roku - na sześć projektów - jeden należał do ucznia I Liceum Ogólnokształcącego w Ostrowie a aż pięć do uczniów Zespołu Szkól Technicznych.

Opiekunem w czterech był nauczyciel, Paweł Sobczak.

Zawsze podkreślam, że ten konkurs to świetny pomysł. I szkoda, że inne samorządy nie mają podobnych. W przypadku moich uczniów -  muszę to powiedzieć - to naprawdę fajna, pomysłowa i pracowita młodzież i przy dobrej pomocy jest w stanie wiele zrobić. I taką pomocą są techno-granty. Gdyby nie one, to wiele projektów nie zostałoby zrealizowanych. A tak to wiele z nich teraz pójdzie dalej, będzie mogło brać udział w konkursach i olimpiadach szkolnych i nie tylko.

Bez technograntów wiele pomysłow nie zostałoby zrealizowanych - mówi nauczyciel Paweł Sobczak

Techno - granty to konkurs, który docenia innowacyjne pomysły uczniów szkół średnich z terenu powiatu ostrowskiego.

Samorząd przeznacza na ten cel kilkadziesiąt tysięcy złotych w skali roku.

Listę zwycięzców zobaczycie TUTAJ :https://www.powiat-ostrowski.pl/artykul/7472

Podświetlany pas na SMSa na lotnisku w Lesznie