technogranty

i

Autor: Starostwo Powiatowe w Ostrowie

TECHNO - GRANTY do wzięcia! Powiat ostrowski ma dla najlepszych 50 tysięcy złotych [AUDIO]

2020-11-17 8:35

TECHNO - GRANTY na start. Ruszył nabór wniosków na dofinansowanie wynalazków czy ciekawych projektów, które realizują uczniowie szkół średnich prowadzonych przez powiat ostrowski. To piąta edycja konkursu. Czwarta - tegoroczna- nie odbyła się z powodu koronawirusa.

Zgodnie z regulaminem konkursu - do 10 grudnia uczniowie zgłaszają swoje pomysły w szkołach, a do 23 grudnia - szkoły wysyłają te najciekawsze do powiatu.

- Liczymy na świetne realizacje, bo dotychczasowe edycje pokazały, że młodzież z ostrowskich szkół średnich jest niezwykle kreatywna i zdolna-  mówi starosta ostrowski Paweł Rajski.

Mamy nadzieję, że mimo obecnej sytuacji epidemiologicznej uda się przeprowadzić tę edycję konkursu. Konkurs jest naszym konkretnym wsparciem dla młodych wynalazców i pomysłodawców z naszych szkół. Kiedy oglądam ich prace zawsze zadziwia mnie ich kreatywność, pomysłowość i wiedza. To dzięki wsparciu TECHNO - GRANTÓW mógł zostać zrealizowany m.in. wydrukowany na drukarce 3D robot humanoidany, którym autorzy (uczniowe ZST) zawojowali nie tylko Polskę!

TECHNO - GRANTY na start! Zaprasza starosta ostrowski Paweł Rajski

Na wsparcie pomysłów i nagrody dla najlepszych powiat ma 50 tysięcy złotych.

Laureatów, jeśli nic nie stanie na przeszkodzie,  poznamy w kwietniu przyszłego roku.

Szczegóły znajdziecie na stronie powiatu ostrowskiego i w wydziale edukacji starostwa.

Ogród Sensoryczny w Tarnowie