szpital

i

Autor: powiat ostrowski/fb

Zdrowie

Szpital w Ostrowie już bez zakazów ale są pewne rekomendacje dla odwiedzających chorych

2023-06-01 6:30

Ograniczeń coraz mniej, ale rekomendowany jest umiar. Chodzi o odwiedziny chorych w szpitalu w Ostrowie Wielkopolskim. Całkowity zakaz - z powodu Covid-19 i grypy - wprowadzono w grudniu ubiegłego roku, w kwietniu tego (roku) - jak sytuacja epidemiologiczna się poprawiła - powoli luzowano ograniczenia. Dziś zakazów nie ma, ALE...umiar i rozsądek jest bardzo potrzebny.

Nie całymi rodzinami i w wyznaczonych godzinach - należy odwiedzać chorych w szpitalu w Ostrowie.

Placówka zniosła zakaz - wprowadzony pod koniec ubiegłego roku z powodu Covid-19 i grypy. Ale wciąż rekomendowany jest umiar.

- Chodzi o bezpieczeństwo a także komfort pacjentów - mówi nam Adam Stangret, rzecznik szpitala w Ostrowie. - Przychodzenie całymi rodzinami nigdy nie było dobrym pomysłem. Przecież chory nie leży w sali sam. Takie "tłumy" przeszkadzają pozostałych pacjentom. A chorzy ludzie są wrażliwsi na hałas czy obecność obcych. Poza tym nierzadko w salach wykonywane są jakieś drobne zabiegi pacjentom - więc obecność zbyt wielu gości nie jest najlepszym wyjściem. Stąd też oddziały rekomendują godziny odwiedzin. Oczywiście zdajemy sobie sprawę, że odwiedziny bliskich są dla chorego - i dla tych bliskich - bardzo ważne, niemniej warto pamiętać by nie przeszkadzać innym.

Sytuacja epidemiologiczne wydaje się być stabilna. W szpitalu w Ostrowie leczonych jest obecnie kilku pacjentów z Covid-19. Zdecydowanie mniej, niż jeszcze kilka tygodni temu, jest też grypy czy przeziębień. Ale są inne wirusy. Więc ostrożność jest wskazana.

W Polsce do końca czerwca mam stan epidemiczny - jeśli chodzi o koronawirusa.

W szpitalach i innych placówkach zdrowia czy aptekach wciąż obowiązują maseczki.

QUIZ. Wielki test na zdolność do miłości. Sprawdź, czy potrafisz kochać

Pytanie 1 z 10
Które słowo najlepiej opisuje Twoje relacje z rodziną?