karetka dla ukrainy

i

Autor: powiat ostrowski

Szpital w Ostrowie dla szpitala we Lwowie

2022-03-28 12:20

Karetka i sprzęt medyczny dla Lwowa. To prezent, który przygotował szpital w Ostrowie wraz z samorządem powiatu. Auta pojadą w konwoju humanitarnym do szpitala wojskowego. Wartość sprzętu to ponad 200 tysięcy złotych.

Zdecydowaliśmy o przekazaniu karetki z pełnym wyposażeniem. To jest karetka używana, ale w w bardzo dobrym stanie z pełnym wyposażeniem medycznym. Dodatkowo dzięki wsparciu finansowemu sponsorów udało nam się zakupić sprzęt medyczny, materiały medyczne, leki, które pojadą w dodatkowych samochodach i będą  przekazane do szpitala - mówi Dariusz Bierła, dyrektor szpitala. 

karetka dla ukriany

i

Autor: powiat ostrowski

Wybór akurat tego szpitala nie jest przypadkowy - mówi Dariusz Bierła.  Dwukrotnie w naszym szpitalu była delegacja lekarzy i personelu medycznego z Ukrainy. Wykorzystaliśmy te kontakty i dzięki temu akcja jest dokładnie ukierunkowana na szpital wojskowy. Sprzęt, który zakupiliśmy jest konsultowany z personelem medycznym we Lwowie i przeznaczony do ratowania życia pacjentów poszkodowanych w działaniach wojennych. 

karetka dla ukrainy

i

Autor: powiat ostrowski

 Ze względów bezpieczeństwa nie są zdradzane szczegóły i termin transportu.

karetka dla ukrainy

i

Autor: powiat ostrowski
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE