uchodźcy

i

Autor: fb/Beata Klimek prezydent Ostrowa

Ostrów POMAGA Ukraińcom! W mieście jest ich około 3 tysięcy

2022-03-25 6:36

Około 3 tysięcy uchodźców z Ukrainy znalazło schronienie w Ostrowie Wielkopolskim od początku wojny. Takie są szacunkowe dane miasta. Tylko z pomocy Domu Polsko - Ukraińskiego w ostatnich tygodniach skorzystało ponad 1400.

Obecnie mieszka w nim ponad 80 uchodźców. Ta liczba jest w miarę stała, ale uchodźcy się zmieniają. Część jedzie dalej, część trafia do rodzin w Ostrowie i regionie.

W pierwszej kolejności dotarli do na ci, którzy mają tu swoich bliskich, mają gdzie się zatrzymać - mówi Karolina Krawczyk, dyrektor Wydziału Partycypacji Społecznej UM w Ostrowie. - Oni szukają tu pracy i mieszkań do wynajęcia. Są też tacy, którzy Ostrów traktują jako przystanek w dalszej podróży, do innych polskich miast, ale też do Holandii czy Niemiec.

W Domu Ukraińskim mamy w tej chwili 80 osób. Ten stan utrzymuje się od dwóch tygodni. Przy czym to nie są cały czas te same grupy osób. Część osób wychodzi z domu, idzie w tym czasie do polskich rodzin, w tym czasie dojeżdżają następni. Stała liczba taka, którą mamy to jest 80 - 90 osób w Domu Ukraińskim, pozostałe szacunkowe prawie 3000 znajdują się w tej chwili w rodzinach polskich.

Szczegółowe dane miasto będzie mieć po rejestracji uchodźców, która ruszyła w ubiegłym tygodniu.

Ostrowianie otworzyli swoje serca dla osób uciekających z kraju ogarniętego wojną. Zbiórki prowadzone na rzecz pomocy uchodźcom z Ukrainy zostały zakończone ogromnym sukcesem. Magazyny obecnie pękają w szwach!

W tej chwili nie są prowadzone żadne zbiórki.

QUIZ. Sprawdź co wiesz, na temat boysbandów z lat 90'. Niektóre pytania mogą cię zaskoczyć

Pytanie 1 z 12
Pierwszym singlem zespołu Backstreet Boys była piosenka: