szczepienia

i

Autor: BŹ

Szczepienia nauczycieli z powiatu ostrowskiego od jutra

2021-02-12 13:52

Pierwszych stu nauczycieli z przedszkoli, żłobków i najmłodszych klas szkół podstawowych z powiatu ostrowskiego zostanie JUTRO (sobota) zaszczepionych przeciw COVID -19. ​Dzisiaj w Polsce ruszyły szczepienia dla pierwszej grupy nauczycieli. W powiecie ostrowskim chętnych jest ponad 1200 osób. W sobotę pierwsza setka przyjmie pierwszą dawkę.

Szczepić będzie szpital w Ostrowie, który na razie dostał tylko tyle dawek. Bo warunki, by szczepić więcej osób są. Wszystko jest kwestią dawek, jakie placówka dostanie.

Na obecny tydzień przydział wynosi 100.

Miasto ze szpitalem współpracuje, jeśli dawek będzie więcej - może udostępnić jedną z hal sportowych by bezpiecznie i szybko akcję przeprowadzić - mówi Beata Klimek, prezydent Ostrowa.

Rozmawialiśmy z dyrektorem szpitala Dariuszem Bierłą i zaproponowaliśmy, by udostępnić na czas szczepień na przykład halę ARENA czy inną salę sportową w mieście. Ta,k by można było szybko i bezpiecznie akcję przeprowadzić. Na ten moment nie ma jednak takiej potrzeby. Bo szpital spokojnie - z powodu takiej a nie innej liczby dawek - szczepić może tylko konkretną liczbę osób. Ale cały czas trzymamy rękę na pulsie, w każdej sytuacji jesteśmy w stanie działać.

A tylko w miejskich szkołach podstawowych chęć zaszczepienia wyraziło blisko 62 procent nauczycieli klas 1 - 3.

Wśród wychowawców w przedszkolach - jest to połowa kadry. W miejskim żłobku w Ostrowie zaszczepić się chce 75 procent pracowników.

Szpital w Ostrowie Wielkopolskim rozpoczął szczepienia przeciw COVID-19