festiwal Komeda

i

Autor: Grand Prix Komeda/fb

Święto KINA i MUZYKI już niedługo! GRAND PRIX KOMEDA Ostrów 2021 ruszy 22. sierpnia.

2021-08-01 21:15

Fani dobrego kina i muzyki filmowej już odliczają dni. Przełożony - z czerwca - z powodu pandemii ostrowski festiwal ruszy za trzy tygodnie! Od 22 do 28 sierpnia Ostrów Wielkopolski stanie się stolicą polskiego filmu. Medialnym parterem wydarzenia jest RADIO ESKA.

W tym roku ostrowskie święto kina i muzyki filmowej świętuje mały jubileusz. Bo to już 10. edycja GRAND PRIX KOMEDA. Festiwal Muzyki Filmowej im. Krzysztofa Komedy.

Tegoroczny program bogaty jest - jak zresztą zawsze - w spotkania z twórcami świata kina, koncerty oraz – oczywiście – pokazy filmowe. Podczas festiwalu zobaczymy 13 obrazów, w tym siedem konkursowych, które walczyć będą o główną nagrodę - GRAND PRIX za najlepszą muzykę w polskim filmie fabularnym.

Tegoroczne jury nie będzie miało łatwego zadania - mówią organizatorzy

Jesteśmy zaszczyceni, że w tym roku nasze zaproszenie do jury przyjęli: Ewa Błaszczyk, Kinga Dębska, Radzimir Dębski, Tomasz Lach, Paweł Mykietyn i Jan Kanty Pawluśkiewicz. Ich ocenie będzie podlegała muzyka w konkursowych obrazach, a werdykt poznamy 28 sierpnia podczas gali finałowej 10. Grand Prix Komeda w Ostrowie Wielkopolskim.

festiwal Komeda

i

Autor: Grand Prix Komeda/fb

Organizatorzy zaprosili do Ostrowa wielu znakomitych gości. W sumie około 40.

To m.in kompozytorzy muzyki do filmów, które podczas festiwalu zobaczą widzowie. A po seansach będą mogli się z nimi spotkać i porozmawiać o ich pracy.

Ale to nie wszystko. Będą też znakomite nazwiska ze świata reżyserskiego i aktorskiego. To m.in Anna Dymna, Ewa Błaszczyk, Krzysztof Majchrzak i wielu, wielu innych.

festiwal Komeda

i

Autor: Grand Prix Komeda/fb

Jak na festiwal muzyki filmowej, któremu patronuje Krzysztof Komeda, w Ostrowie nie może też zabraknąć jej wykonania na żywo.

Na początek GRAND PRIX KOMEDA widzowie będą mogli wysłuchać  projektu pt. „Barokowa suita Komedowa” w wykonaniu Krzysztof Majchrzak Quartet.

Muzyka Komedy obowiązkowo pojawi się  podczas gali finałowej.  Koncert na zamknięcie to spotkanie z Janem Młynarskim i jego spojrzeniem nad tzw. domowym śpiewnikiem Komedy, czyli tekstami swojego ojca i Agnieszki Osieckiej, które pisane były do muzyki Komedy. Wszystko w wersji jazzowej z udziałam znakomitych gości.

Program „Matnia i śpiewnik” w wykonaniu powołanego specjalnie na tę okazję projektu Piotrowicz/Komeda/Młynarski, będzie miał w Ostrowie swoją premierę.

Organizatorem 10. Grand Prix Komeda. Festiwal Muzyki Filmowej im. Krzysztofa Komedy jest Ostrowskie Centrum Kultury.

Medialnym partnerem RADIO ESKA.

Gorąca 20 Radia ESKA – notowanie 30.07.2021