Arged BM STAL Ostrów Wielkopolski/ fb

i

Autor: Arged BM STAL Ostrów Wielkopolski/ fb

SUZUKI PUCHAR POLSKI DLA STALI!

2022-02-21 6:54

SUZUKI PUCHAR POLSKI dla Arged BM Stali Ostrów Wielkopolski. W niedzielę obecni Mistrzowie Polski w finale rozgrywanego w Lublinie turnieju pokonali gospodarzy Polski Cukier Pszczółkę - 83 do 76.

Ostrów świętuje!

Arged BM STAL  - zwyciężył w turnieju Suzuki Puchar Polski, który od czwartku rozgrywany był w Lublinie. W finale ostrowianie pokonali gospodarzy, którzy zresztą  - podczas tego turnieju - zrobili ogromną furorę i niespodziankę swoim fanom. Zajmująca obecnie ostatnie miejsce w tabeli Energa Basket Ligi drużyna - w ćwierćfinale wyeliminowała Enea Zastal BC Zielona Góra, a potem pokonała Kinga Szczecin.

Ostrowianie w drodze do finału wygrali z Twardymi Piernikami Toruń i Śląskiem Wrocław.

Początek niedzielnego meczu finałowego  nie wskazywał na wygraną Stali, ale podopieczni Igora Milicicia wzięli się do roboty i ... wygrali.

Ogromna radość. Ale też ogromny szacunek dla naszych przeciwników i dla nas - mówił tuż po meczu zawodnik Stali Jakub Wojciechowski. - Drużyna z Lublina pokazała naprawdę dobrą grę, ale moi koledzy również. Druga część meczu to świetna gra naszego zespołu i wygrana, z której bardzo się cieszymy.

Nie analizujmy już tego meczu, tego turnieju, tylko się cieszmy - dodaje drugi trener Stali Andrzej Urban. - To piękny moment i cieszmy się z niego. I doceniajmy to. Przed nami teraz najważniejsze zadanie - obrona tytułu Mistrza Polski.

MVP turnieju został Jakub Garbacz, który wrócił do Stali po kilku miesiącach w lidze niemieckiej.

Podczas meczu finałowego rzucił 20 punktów, najwięcej w ostrowskiej drużynie.

Ostrowski zespół Puchar Polski wywalczył po raz drugi. Pierwszy raz to trofeum zdobył w 2019 roku.

Prócz pucharu Arged BM Stal dostał także czek na 150 tysięcy złotych.

Medialnym parterem ostrowskich koszykarzy jest Radio Eska.

Polskie imiona – czy znasz ich znaczenie? Sprawdź się! [QUIZ]

Pytanie 1 z 16
Miła, najmilsza, to określenia pasujące do imienia…