adam spychała

i

Autor: Adam Spychała Firefghter/fb Adam Spychała, strażak z Ostrowa Wielkopolskiego

SPORT

Strażacy z Wielkopolski wśród NAJTWARDSZYCH na świecie

2023-09-20 7:07

Reprezentacja Polski znakomicie zaprezentowała się podczas rozgrywanych w Kanadzie Mistrzostw Świata o tytuł „Najtwardszego Strażaka” w formule FIREFIT. W pięcioosobowej reprezentacji był Adam Spychała z Ostrowa, który zdobył tytuł wicemistrza świata.

Podczas zawodów strażacy mierzyli się z zadaniami, które na co dzień mają w pracy. Musieli wspiąć się na wieżę z 19-kilogramowym pakietem wężowym czy przeciągnąć ważącego 80 kilogramów manekina na dystansie 30 metrów.

I znakomicie sobie poradzili.

Młodszy kapitan Adam Spychała z komendy PSP w Ostrowie Wielkopolskim został wicemistrzem świata indywidualnie oraz w tandemie, natomiast starszy sekcyjny Dawid Hyżyk z jednostki w Poznaniu - wspólnie z kolegą z Chełma - stanęli na najwyższym stopniu podium i jednocześnie ustanowili nowy rekord świata. Ostrowski strażak został także mistrzem świata w sztafecie.

Co ważne – mistrzem świata indywidualnie w konkurencji FireFit został także Polak, Rafał Bereza z komendy w Chełmnie.

To kolejne tytuły dla polskich strażaków na zawodach w tej formule, w tym dla Adama Spychały z Ostrowa. Niedawno zdobył medale podczas Mistrzostw Europy w Niemczech. A w październiku bronić będzie tytułu Mistrza Świata w zawodach rozgrywanych w Stanach Zjednoczonych.

Trzymamy kciuki!

QUIZ. Czy wiesz, które zdanie jest prawdziwe? 5/10 to minimum!

Pytanie 1 z 10
Które zdanie jest prawdziwe?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE