bieg

i

Autor: 60.Bieg Republiki Ostrowskiej/fb

sport

Ostrów. Bieg Republiki Ostrowskiej na start!

2023-08-30 13:54

To będzie biegu jubileuszowy. Po raz 60. odbędzie się Bieg Republiki Ostrowskiej. Zawodnicy na starcie staną 22 października. A zapisy właśnie ruszyły. Medialnym partnerem jest Radio Eska.

Bieg główny to 10 kilometrów – czyli dwie pięciokilometrowe pętle. Ale w tym roku jest także nowość – bieg na 5 kilometrów. Wracają też biegi dla najmłodszych.

W tym roku jest nowy organizator wydarzenia. To Stowarzyszenie „GTW Active”, które tworzą ludzie od lat związani ze sportem, dla których jest on pasją i sposobem na życie. Jak zawsze współorganizatorem jest Miasto Ostrów.

Podejmujemy wyzwanie. Sami w tym biegu uczestniczyliśmy i wiemy jak ważny jest dla uczestników. Ale chcemy by był jeszcze większym wydarzeniem. Dlatego robimy także bieg na 5 kilometrów i trasy dla dzieciaków - mówią organizatorzy.

Bieg Republiki Ostrowskiej to jeden z najstarszych cyklicznych biegów w Polsce. To impreza, która ma upamiętniać ostrowian, którzy przed wybuchem Powstania Wielkopolskiego organizowali już „zalążęk” odradzającej się wolnej Polski i proklamowali właśnie Republikę Ostrowską. Bieg jest jednym z elementów święta miasta Ostrowa obchodzonego w listopadzie.

Nie trzeba być sportowcem, by w biegu wziąć udział. Choć dobra kondycja na pewno się przyda – dodają organizatorzy. - Trasa jest dość prosta, atestowana. Można pobijać własne rekordy, ale też po prostu dobrze się bawić.

Start i meta tradycyjnie znajdować się będą na Rynku w Ostrowie Wielkopolskim. Każdy uczestnik otrzyma pamiątkowy medal oraz koszulkę z logo wydarzenia.

Linki do zapisów znajdziecie poniżej:

BIEG 10 km

BIEG 5 km

BIEGI dziecięce

Medialnym partnerem 60. Biegu Republiki Ostrowskiej jest Radio Eska.

Tę lekturę z dzieciństwa wspominamy najgorzej. Sprawdź, czy pamiętasz losy psa, który jeździł koleją. Zrobili o nim film

Pytanie 1 z 13
Kto nazwał psa Lampo?