olga

Autor: KS STAL

Srebrna Olga Szlachta- wielki sukces ostrowianki

2023-07-31 9:48

Niesamowity sukces Olgi Szlachty. Młoda ostrowianka zdobyła srebrny medal w trójskoku podczas Letniego Festiwalu Młodzieżowych Igrzysk Olimpijskich w Mariborze. To trzeci medal Klubu Lekkoatletycznego STAL na międzynarodowej arenie, po Sławomirze Majusiaku i Patryku Wykrocie.

Olga Szlachta w trójskoku pobiła rekord Polski U18, skacząc 13,29 metra i zdobyła tytuł wicemistrzyni, a sukcesu pogratulował jej Polski Komitet Olimpijski. Lepsza od niej była tylko Włoszka Erica Saraceni z rezultatem 13,42. Trzecie miejsce zajęła Auteja Beniusyte z wynikiem 13,11m.Srebro w Mariborze to 11 indywidualny medal Olgi. Zawodniczka ma dopiero 17 lat i o 7 lat trenuje w ostrowskiej STALI. Na koncie ma już kilka rekordów Polski i to w różnych konkurencjach, co sprawia, że jest w tej dyscyplinie prawdziwym ewenementem.

Teraz przed nią kolejne wyzwanie – Mistrzostwa Europy U-20 w Jerozolimie, które potrwają od 7 do 10 sierpnia. Powołanie do kadry na te zawody dostało jeszcze dwoje zawodników „Stalówki” – Dawid Grząka, który wystartuje w biegu na 100 metrów i sztafecie 4x100 oraz Ewa Piaszczyńska w sztafecie 4x100.