komeda

i

Autor: Ilona Juskowiak Ostrów POMAGA

Serce Ostrowa mocno bije w starym kinie KOMEDA. Dla uchodźców

2022-03-09 7:32

Stare kino Komeda stało się sercem Ostrowa. Od kilkunastu dni prowadzona jest tam zbiórka ubrań dla uchodźców z Ukrainy. Organizatorzy zbiórki trzymają rękę na pulsie i organizują wszystko tak, żeby pomoc docierała do każdego szybko i sprawnie. Ale pracy jest BARDZO DUŻO i każde ręce do pomocy są na wagę złota.

​Ostrowianie maja wielkie serca. I pokazują to codziennie w starym Kinie Komeda.

Od kilkunastu dni trwa tam zbiórka odzieży dla uchodźców z Ukrainy.

Codziennie przychodzi kilkadziesiąt osób potrzebujących pomocy, co za tym idzie "ręce do pracy" są na wagę złota.

Co wyróżnia przede wszystkim Kino Komeda i tą zbiórkę? To, że przygotowaliśmy dla mieszkańców Ukrainy, uchodźców taką formę marketu, czyli nie dość że te produkty są opisane rozmiarami to również jest oznaczenie polskie i ukraińskie, do każdej takiej osoby, rodziny przychodzi wolontariusz - mówi organizator akcji i miejski radny Szymon Matyśkiewicz

Pracy jest BARDZO DUŻO. Dlatego każdego dnia pojawią się apele o pomoc wolontariuszy. I ci są!

Mamy ponad 60 osób, czasami jest nawet 80, także to też zależy od dnia i godziny - mówią wolontariuszki. - Chcemy pomagać, tak. To są ludzie w tak ciężkich trudnych sytuacjach, w których nigdy w życiu nie chcielibyśmy się znaleźć nawet przez kilka godzin i po prostu to jest święty obowiązek, żeby ten czas, który idzie wygospodarować sobie przyjść i wspomóc tutaj.

Codziennie w godzinach do 15.00 do 20.00 można przyjść do starego kina KOMEDA  i pomóc w segregacji odzieży lub przy przydzielaniu jej dla potrzebujących.

Ilona Juskowiak

komeda

i

Autor: Ilona Juskowiak Ostrów POMAGA

Quiz na prawdziwego Polaka. Test z patriotyzmu

Pytanie 1 z 10
W 1834 roku anonimowo ukazał się Kordian Juliusza Słowackiego. W którym mieście miało to miejsce