centrum

i

Autor: kalisz.pl

To pierwszy w Wielkopolsce taki ośrodek - w Kaliszu otwarto Centrum Integracji Cudzoziemców

2022-03-08 10:34

Na początek pomogą uchodźcom z Ukrainy, ale docelowo ośrodek będzie wspierał wszystkich obcokrajowców. W Kaliszu ruszyło Centrum Integracji Cudzoziemców. Obcokrajowcy otrzymają tu kompleksową pomoc prawną, psychologiczną czy społeczną. To pierwsza taka placówka w Wielkopolsce.

Centrum Integracji Cudzoziemców działa przy ulicy Nowy Świat w Kaliszu. Tu obcokrajowcy otrzymają pomoc prawną, psychologiczną i społeczną. To program pilotażowy. W Wielkopolsce docelowo uruchomionych ma być 5 takich placówek, mówi wicemarszałek Wielkopolski Paulina Stochniałek.

Dzisiaj otwieramy pierwsze z pięciu centrów w Wielkopolsce. To program pilotażowy. Chodziło nam o to, by stworzyć przyjazne miejsca, gdzie wszyscy cudzoziemcy przybywający do Wielkopolski znajdą wsparcie. Mamy świadomość, że w pierwszej kolejności pomoc będzie potrzebna mieszkańcom Ukrainy, którzy uciekają ze stref wojennych. Jesteśmy przygotowani do tego, żeby wspierać wszystkich tych, którzy przyjechali, szeroką ofertą językową, kulturalną, pomagać w zakresie edukacji.

Zapewne obok przedsięwzięć, które centrum miało realizować, w tym trudnym czasie będzie podejmować dodatkowe zadania, będzie pierwszym punktem informacji dla cudzoziemców, którzy przybywają tutaj w tym szczególnym czasie (...). Najważniejsze jest to, że działamy wspólnie, w jedności, razem i te wszystkie osoby są zaopiekowane.

dodaje wicewojewoda Wielkopolski Anna Niestrawska.

Kaliskie centrum otwarte jest od poniedziałku do piątku w godzinach od 07:30 do 15:30. Pozostałe ośrodki w Wielkopolsce ruszą jeszcze w tym i kolejnym tygodniu.

centrum

i

Autor: kalisz.pl
centrum

i

Autor: kalisz.pl
centrum

i

Autor: kalisz.pl
Polak i Ukrainiec razem "sprzątają" świat. Nowy antywojenny mural w Szczecinie
Źródło: To pierwszy w Wielkopolsce taki ośrodek - w Kaliszu otwarto Centrum Integracji Cudzoziemców