szpital

i

Autor: powiat ostrowski Janusz Tarchalski i Tomasz Gostomczyk

Miasto

Są kolejne zmiany w ostrowskim szpitalu

2024-07-11 8:32

Tomasz Gostomczyk został naczelnym lekarzem szpitala w Ostrowie. Szef oddziału ginekologii i położnictwa będzie wspierał pod względem spraw medycznym dyrektora szpitala.

Naczelny lekarz szpitala to nowe stanowisko i efekt zmian w statucie szpitala. Radni wyrazili zgodę na to, by przeorganizować zarządzanie jednym z największych szpitali w Wielkopolsce. W czerwcu ze stanowisko dyrektora zrezygnował Dariusz Bierła, który pełnił tę funkcję przez 13 lat. Na razie jego miejsce zajął, do czasu ogłoszenia konkursu, jego zastępca, dyrektor do spraw finansowych Piotr Skoczylas. Ale ze względu na to, że nie jest lekarze, ma go wesprzeć w zarządzaniu właśnie naczelny lekarz.

Potem zostanie ogłoszony konkurs na stanowisko dyrektora szpitala - mówi wicestarosta ostrowski Radosław Torzyński: Nie wiadomo czy w konkursie wygra lekarz czy menadżer. W tym drugim przypadku będzie potrzebny ktoś, kto wesprze go swoją wiedzą medyczną i tu jest miejsce właśnie dla naczelnego lekarza szpitala. Na pewno przyda się powołanie kogoś w to miejsce przynajmniej na najbliższe miesiące.

szpital

i

Autor: powiat ostrowski

Tomasz Gostomczyk w ostatnich wyborach uzyskał mandat radnego powiatu, startując w drużynie starosty Pawła Rajskiego. Jest szefem oddziału ginekologii, ale w latach 2003-2011 był też dyrektorem szpitala.