powiat

i

Autor: powiat ostrowski

powiat

Cztery duże inwestycje. Bez zadłużania

2024-07-10 9:56

Ambitne plany i co najważniejsze pomysł na ich realizację, bez zadłużania. Samorząd powiatu ostrowskiego już realizuje zadania, które wyznaczył sobie na nową kadencję.

Konkretne propozycje to cztery duże inwestycje, które mają zostać wykonane w najbliższych latach. To będzie na pewno rozbudowa zespołu szkół specjalnych, który dostanie nowe skrzydło na sąsiedniej, kupionej kilka lat temu działce.W ciągu pięciu lat przy szpitalu ma powstać Centrum Zdrowia 75+. Tam przeniosą się oddziały geriatryczny i paliatywny ze szpitala przy 3 Maja. W parterowym, nowym budynku znajdą się również poradnie i zaplecze rehabilitacyjne.

powiat

i

Autor: powiat ostrowski

Natomiast dwa lata potrwa budowa Centrum Innowacji Technologicznych, które powstaje na bazie jednego skrzydła Zespołu Szkół Technicznych. To inwestycja, która otrzymała rekordowe dofinansowanie, bo aż 16 milionów złotych, pozostałe 7 dokłada powiat. Tam znajdzie nowa hala przemysłowa, połączona windą, do tego osiem nowych pracowni z pełnym wyposażeniem w tym również do robotyki, automatyki czy CNC. Czwarte zadanie w tej kadencji to budowa ścieżek rowerowych. Na to powiat stawia już od kilku lat, szykując cały plan sieci takich połączeń we wszystkich gminach. Drogi rowerowe powstają właśnie na odcinku Raszków – Moszczanka , z Raszkowa do Głogowej oraz na ulicy Gorzyckiej w Ostrowie od przejazdu kolejowego do Topolowej. Na pozostałe gotowa jet dokumentacja, a powiat chce pozyskać pieniądze z zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych, czyli unijnych dotacji dla agloemracji kalaisko – ostrowskiej. To będzie blisko 40 milionów złotych na budowę 20 nowych odcinków tras rowerowych.