rowery

i

Autor: pixabay

Rowerzysto! Pamiętaj o swoich obowiązkach. Przypomina policja w Ostrowie [ZOBACZ, POSŁUCHAJ]

2021-03-09 14:37

Kontrapas służy do jazdy rowerem w przeciwnym kierunku niż prowadzi droga. Rowerzyści jadący zgodnie z kierunkiem, muszą poruszać się po jezdni, tak jak pozostałe pojazdy. Przypomina policja w Ostrowie Wielkopolskim i publikuje krótki film, w którym pokazuje jak po mieście poruszać się na jednośladzie. Warto pamiętać, że prawo o ruchu drogowym obowiązuje wszystkich!

W Ostrowie cyklistów nie brakuje, a zbliżająca się wiosną powoduje, że jest ich coraz więcej na drogach.

- Warto pamiętać, że obowiązują ich takie same przepis, jak pozostałych uczestników ruchu - mówi Małgorzata Michaś, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie.

Każdy rowerzysta podlega przepisom ruchu drogowego w taki sam sposób jak kierowca samochodu. Przestrzeganiem przepisów to nie tylko OBOWIĄZEK ale wyraz zdrowego rozsądku.

O przepisach muszą także pamiętać inni uczestnicy ruchu drogowego - na przykład piesi, którzy nie powinni poruszać się po ścieżce rowerowej. Piesi, którymi - zgodnie z przepisami są także osoby jadące na rolkach czy hulajnodze, muszą poruszać się po chodniku.

Rowerzyści mają takie same prawa i obowiązki jak inni użytkownicy ruchu - mówi Małgorzata Michaś, rzecznik KPP w Ostrowie

Kontrapasy są w Ostrowie w dwóch miejscach, na Wolności i Langiewicza.

Policja przypomina o prawach i obowiązkach rowerzystów
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE