rege

i

Autor: Reggae na Piaskach

Reggae królowało w Ostrowie!

2022-07-26 11:19

Było głośno i wesoło. Była wspólna zabawa i radość, że po dwóch pandemicznych latach festiwal Reggae na Piaskach znów w Ostrowie mógł się odbyć. Niekwestionowaną gwiazdą grania nad zalewem był włoski zespół Mellow Mood. Natomiast niezwykły come back w Ostrowie "zaliczył" zaznaczył legendarny zespół Kryzys. Festiwal odbył się po raz 22. A jego medialnym partnerem było Radio Eska.

Nieodłącznym elementem ostrowskiego festiwalu jest Konkurs Młodych Talentów im. Ryszarda Sarbaka, który w tym roku odbył się po raz 16. Wygrał do zespół Żywica, który w nagrodę będzie miał szansę na dwudniową sesję nagraniową w profesjonalnym studiu w Ostrzeszowie.

Ostrowski festiwal gromadzi tych, którzy muzykę reggae kochają. Ale nie tylko, bo to także rodzinne spotkanie i czas, by odpocząć – od codzienności - przy dobrym graniu.

Tegoroczne spotkanie nad ostrowski zalewem rozpoczęło się od od otwartego dla wszystkich koncertu zespołu Jemiayka.

Sobota należała do młodych talentów i do gości.

Niewątpliwie ciekawym muzycznym spotkaniem był specjalny koncert Załogi Kryzys – zespołu złożonego z muzyków byłego Kryzysu. Tu trzeba nadmienić, że był to legendarny, pierwszy zespół punk rockowy w Polsce, który jednak przyczynił się także do późniejszego powstawania w Polsce zespołów grających reggae.

Kryzys założył Robert Brylewski, z Markiem który gra dziś z nami na basie. Grał też Kamil Stoor i Mrówa. I to właśnie nazywało się najpierw The Boors, a potem Kryzys. To był 1979 rok. Potem Magura przywiózł z Londynu pierwsze płyty z muzyką ska – The Specials, Selectors, Madness. Tak się pojawiłem w zespole ja i Obal. Reggae to dopiero późniejszy rozdział - mówią muzycy Załogi Kryzys.

Największą gwiazda festiwalu była włoska formacja Mellow Moods, której frontmenami są bracia bliźniacy Jacopo i Lorenzo Garzia.

Festiwal zakończył koncert zespołu Brylband, grającego utwory z różnych etapów twórczości Roberta Brylewskiego. 

Organizatorem 22. Festiwalu Reggae na Piaskach było – jak co roku - Stowarzyszenie Strefa Kultury. Medialnym parterem Radio Eska.

Jak będzie wyglądało twoje życie za 10 lat?

Pytanie 1 z 10
Ile masz teraz lat?