spalarnia

i

Autor: pixabay

Radny pyta o spalarnię odpadów w Ostrowie ! Pytań jest 59 [POSŁUCHAJ]

2021-03-17 14:02

Kończą się konsultacje społeczne w sprawie budowy w Ostrowie Wielkopolskim spalarni odpadów. Miasto - elektrociepłownię na paliwa alternatywne i biomasę chce postawić przy ulicy Wrocławskiej. Inwestycja budzi ogromne emocje i, mimo licznych wywiadów z autorami projektu publikowanymi w sieci, wciąż jest wiele pytań co do jej znaczenia dla miasta. Kolejnych 59 zadał radny miejski opozycji Jakub Paduch, który pyta m.in.rentowność i bezpieczeństwo projektu.

Wątpliwości radny ma sporo. Przede wszystkim dotyczą emisji CO2, zmieniających się norm w tym zakresie, ale i kosztów opłat za emisję (w ciągu roku wzrosły one o 66% z 15€ do 40€).

- Poruszam też kwestię recyklingu, w Ostrowie to dzisiaj 7,7% odzyskiwanych odpadów, kiedy średnia krajowa to 18% i za co również; w związku z niespełnianiem wskaźników, będziemy płacić kary - mówi Jakub Paduch.

W kluczowych kwestiach: alternatywnych dla spalarni rozwiązań czy lokalizacji (dlaczego przedstawiono jedną spośród pięciu, a nie dziesięciu lokalizacji? Nie wiadomo), postawiono mieszkańców przed faktem dokonanym. Trudno mieć też przekonanie, że konsultacje mają charakter powszechny, kiedy ze względu na ograniczenia pandemiczne, jak i moim zdaniem nienależyte, wręcz propagandowe informacje, mieszkańcy nie mają świadomości na temat projektu, zaawansowania prac i konsekwencji jego realizacji.

W tej kwestii wciąż jest ZA DUŻO NIEWIADOMYCH - mówi radny opozycji Jakub Paduch

Konsultacje w sprawie spalarni trwają do dzisiaj włącznie ( 17.03). Ankietę, którą wypełnić można w necie, jest na stronie ostrowskiego Urzędu Miejskiego.

Raport z Anteny 17.03
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE