psy

i

Autor: UM Ostrów

Psy ze schroniska w miejskich spółkach. W urzędzie - po REKSIU będzie kot [POSŁUCHAJ]

2021-03-10 14:04

Był pies, będzie kot. Kolejny zwierzak ze schroniska trafi do Urzędu Miejskiego w Ostrowie Wielkopolskim. W poniedziałek - 8 marca - gabinet prezydent miasta pożegnał REKSIO, po kilku tygodniach z urzędnikami znalazł nowy dom. A jeszcze w tym tygodniu jego miejsce zajmie kot - mówi prezydent Beata Klimek

Reksio do ostrowskiego urzędu trafił kilka tygodni temu. Jest starszym psiakiem. Miał kłopoty ze zdrowiem. Przeszedł nawet operację. Ale dziś czuje się już lepiej. A od poniedziałku ma już nowy dom.

A urząd nowe pomysły na promocję adopcji psów i kotów ze schroniska w Wysocku Wielkim. Dwie miejskie spółki - Ostrowski Zakład Ciepłowniczy i Regionalny Zakład Zagospodarowania Odpadów - przygarnęły psy z ostrowskiego schroniska - mówi Beata Klimek, prezydent Ostrowa.

Adoptujemy kolejne czworonogi z ostrowskiego schroniska! Eryk i Jana to starsze pieski, które zamieszkały w miejskiej spółce. Swój nowy dom mają w Ostrowskim Zakładzie Ciepłowniczym, gdzie pracownicy na czele ze znanym zwierzolubem Mariuszem Bolachem, prezesem OZC będą czuwali nad ich dobrem. Zwierzaki mają już ciepły kąt do spania, a wkrótce dostaną także wybieg. Miłości z pewnością im nie zabraknie.

Ale to nie koniec. Będę mocno namawiała szefów komunalnych spółek, aby tam, gdzie jest to możliwe, adoptowali kolejne psiaki. Marzę o tym, aby pozostałe jednostki miejskie oraz nasi pracownicy wzięli w tej akcji udział.

Chcemy promować adopcję ze schroniska - mówi Beata Klimek, prezydent Ostrowa

Tymczasem jeszcze w tym tygodniu najważniejszy gabinet w Urzędzie Miejskim w Ostrowie będzie miał nowego rezydenta. - Będzie to kot, a dokładniej kotka - dodaje prezydent Klimek.

Kotkę już widziałam, jest śliczną szarą kulką. Jest bardzo ufna. I wierzę, że dobrze tu jej będzie. Nie ma jeszcze imienia i myślę, że będzie na to imię konkurs.

W Międzygminnym Schronisku dla Bezdomnych zwierząt w Wysocku Wielkim na domy czeka ponad 150 psów i kotów.

Wiosna w ogrodzie