big cyc

i

Autor: fb big cyc

Przystanek Wolność - prosto od BIG CYC

2022-02-08 13:23

Nowocześnie zagrany i sfilmowany – koncert zespołu BIG CYC nagrany w pandemicznych warunkach przed rokiem teraz trafia do fanów na dwóch płytach – CD i DVD.

Pod tytułem Przystanek Wolność kryje się nieoczywisty zestaw piosenek, bo nie ma tu przebojów. Są za to kawałki, które układają się w historię naszej rzeczywistości. Koncert został nagrany w klubie Stara Przepompownia w Ostrowie.

Koncert bez publiczności, czyli taki trochę pandemiczny, nieoczywisty. Musieliśmy się z tym zmierzyć, co wcale nie jest proste. Granie z publicznością daje energię i trzeba było tą energię z siebie wyzwolić, wyobrazić sobie tą publiczność. Ale myślę, że wyszło całkiem fajnie bo to jest nowocześnie zagrane i sfilmowane - mówi Jacek Jędrzejak, wokalista zespołu. 

big cyc

i

Autor: fb big cyc

Płyta nazywa się Przystanek Wolność, a wybór piosenek jest nieoczywisty, bo nie ma na niej przebojów. Ale są utwory ważne, czasami śmieszne, a czasami smutne, ale opowiadające o naszej polskiej rzeczywistości. I o wolności, bo chcemy zwrócić uwagę, że ona nie jest dana na zawsze i o tym chcemy przekonać słuchaczy  - dodaje Dżej Dżej

BIG CYC to w trzech czwartych formacja ostrowska. Istnieje od 1988 roku.

big cyc

i

Autor: fb big cyc