Przygodzickie Biennale Sztuki za nami

i

Autor: fot. Tomasz Wojtasik, przygodzice.pl, materiały prasowe Przygodzickie Biennale Sztuki "Retrospektywa" 2021

Przygodzickie Biennale Sztuki za nami [ZDJĘCIA]

2021-08-23 15:00

To już trzecia edycja Przygodzickiego Biennale Sztuki „Retrospektywy”. Kameralna impreza rozrasta się z roku na rok. Tym razem do Antonina przyjechało czterdziestu twórców z całej Polski. Spotkali się tam w minioną sobotę.

W Antoninie na jeden dzień rozgościli się malarze, fotograficy, muzycy czy poeci. „Retrospektywy” to wydarzenie organizowane przez galerię sztuki Operis.Artis, działającą przy Gminnym Ośrodku Kultury w Przygodzicach.

– Niesamowite jest dla mnie to, że uczestnicy tej imprezy, potrafią przyjechać do nas nie tylko z regionu, ale także z Gdańska, Warszawy i innych odległych miejsc. Jeżeli w kolejnych edycjach udałoby się nam dotrzeć do jeszcze większej ilości twórców z informacją o kolejnym naborze prac na "Retrospektywę", biennale stanie się w krótkim czasie rozpoznawalnym wydarzeniem na kulturalnej mapie Polski

– mówi Marcin Biegański, pomysłodawca biennale. Pomysł na to wydarzenie narodził się w jego przydomowym garażu.

– Twórcy galerii, Marcin Biegański i Paweł Karol Marciszewski chcą, aby właśnie Antonin kojarzony był nie tylko jako centrum wydarzeń związanych z Fryderykiem Chopinem i ośrodkiem wypoczynkowym, ale także jako miejsce przyjazne twórcom i miłośnikom sztuki

– dodaje Tomasz Wojtasik z GOK w Przygodzicach.

Spotkaniom przy sztaludze towarzyszył panel poetycki. Były także koncerty.

Biennale w Antoninie zorganizowano przy współpracy z Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu. Patronat medialny objęło radio Eska.