Przed nami XIV Spływ Twardzieli w Kaliszu!

i

Autor: KKW Fala Spływ Twardzieli 2019

Przed nami XIV Spływ Twardzieli w Kaliszu!

2022-03-08 19:55

Po dwóch latach przerwy spowodowanej pandemią koronawirusa twardziele powracają! Już w najbliższą sobotę (12 marca) w Kaliszu odbędzie się XIV edycja spływu twardzieli. Pierwsi chętni już są, ale zgłaszać można się cały czas.

Zbiórka uczestników odbędzie się o godzinie 09.30 przy Teatrze im. Wojciecha Bogusławskiego. Następnie autokarem dojadą pod Most Kolejowy w Piwonicach, gdzie rozpoczną się pływackie zmagania. Twardziele będą mieli do pokonania blisko 4-kilometrowy odcinek rzeki Prosny. Meta będzie przy Teatrze im. Bogusławskiego.

Płyniemy w piankach, które nie izolują zupełnie od wody. A woda trzeba tutaj zaznaczyć jest dość chłodna, bo ma 4 stopnie.

Mówi ESCE Bogdan Olejnik, jeden z organizatorów wydarzenia.

Udział w spływie może wziąć każdy. Kobieta, mężczyzna, a nawet dziecko.

Formalnie powinna to być osoba pełnoletnia, jednak płyną też młodsi uczestnicy oczywiście za zgodą rodziców. W poprzednich edycjach rozpiętość wiekowa wynosiła od 12 do 67 lat.

Dodaje Bogdan Olejnik.

Po przepłynięciu dystansu na uczestników czekają różne atrakcje m.in. gorący posiłek, medale i losowanie nagród. Organizatorami spływu są Kaliski Okręgowy Związek Żeglarski i Kaliski Klub Wodny „Fala”. Patronat Honorowy nad wydarzeniem objął Prezydent Miasta Kalisza Krystian Kinastowski.

Karty zgłoszeniowe i regulamin znajdziecie na: http://kkwfala.pl/index.php/2022/02/19/splyw-twardzieli-2022/

QUIZ. Dosłownie czy w przenośni? Co znaczą te wyrażenia? Uważajcie, by "nie dać plamy"!

Pytanie 1 z 15
Co to znaczy "drzeć z kimś koty"?
Źródło: Przed nami XIV Spływ Twardzieli w Kaliszu!