Przed nami 62. Kaliskie Spotkania Teatralne - Festiwal Sztuki Aktorskiej

i

Autor: maraj, eska.pl na zdj. Bartosz Zaczykiewicz, dyrektor Teatru im. Wojciecha Bogusławskiego w Kaliszu

Przed nami 62. Kaliskie Spotkania Teatralne - Festiwal Sztuki Aktorskiej

2022-03-29 6:13

To będzie prawdziwe teatralne święto! W Kaliszu odbędą się Spotkania Teatralne – Festiwal Sztuki Aktorskiej. 62. edycja potrwa od 7 do 14 maja 2022 roku. Podczas tegorocznego konkursu zobaczymy 14 spektakli z różnych miast w Polsce. Na deskach Bogusławskiego zagra ponad 100 aktorów i aktorek.

Wśród znanych aktorów i aktorek zobaczymy m.in. Daniela Olbrychskiego. Andrzeja Zielińskiego, Izę Kunę czy Katarzynę Herman.

- To będzie festiwal, który przyniesie dużo mądrej refleksji - mówi Bartosz Zaczykiewicz, dyrektor Teatru im. Wojciecha Bogusławskiego w Kaliszu.

Powinien przynieść też wielką satysfakcję, ze sztuki aktorskiej i generalnie przeżyć artystycznych. Te spektakle albo po prostu mówią o naszym ludzkim charakterze, albo dotykają w sposób niezwykły sztuki teatru. Nie wiem, czy jest to też kwestia jakby pandemii, ale będzie to kawał takiego oglądu nas tu i teraz. Takiego krzepiącego i takiego dającego do myślenia.

W tegorocznej edycji, jedno wydarzenie specjalne – PROLOG KST odbędzie się już 23 kwietnia. Widzowie będą mogli obejrzeć „Dziady” A. Mickiewicza z Teatru im. Juliusza Słowackiego. Co ciekawe, będzie to wydarzenie wyjazdowe.

Zaprosimy widzów na wyjazd do Krakowa. Na spektakl, którego nie da się sensownie pokazać w warunkach naszego teatru. Przedstawienie, którego nie da się przenieść. Też nietypowo grany, bo rolę Gustawa Konrada gra aktorka Dominika Bednarczyk. To samo w sobie jest niezwykłe co ona wyprawia na tej scenie - dodaje Bartosz Zaczykiewicz.

Każdego dnia po spektaklach widzowie będą mieli okazję wziąć udział w spotkaniach z artystami, które poprowadzi Jacek Wakar – krytyk teatralny, dziennikarz, szef redakcji kultury w PAP. Po rozmowach z twórcami Teatr Bogusławskiego zaprosi do Klubu Festiwalowego, mieszczącego się w bufecie teatralnym, gdzie codziennie około godz. 22-23 będą miały miejsce koncerty na żywo pod szyldem “Nocna muzyka”. Festiwalowi towarzyszyć będą wydarzenia, organizowane przez zaprzyjaźnione instytucje kultury. Galeria Sztuki im. Jana Tarasina w Kaliszu zaprosi na instalację artystyczną „Have a nice cry!”; Ośrodek Kultury Plastycznej Wieża Ciśnień organizuje natomiast wystawę fotografii Magdaleny Franczuk „Salamandra”, zaś kino CKiS zaprezentuje spektakl dla dzieci „Motyl” w reżyserii Michała Grzybowskiego.

Szczegóły znajdziecie TUTAJ

QUIZ PRL: „Państwowe, czyli niczyje”

Pytanie 1 z 10
Robiący opryski pół pegeerowskich, opryskiwali również:
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE