pttk

i

Autor: az

Przez Ostrów z mapą i przewodnikiem

2022-03-26 14:51

Ostrowski bedeker, przewodnik po najpiękniejszych miejscach powiatu, foldery i gry edukacyjne. To jedynie część wydawniczej oferty PTTK w Ostrowie.

Część publikacji promocyjnych jest dostępna za darmo, większe są już odpłatne. Można też umówić się z profesjonalnym przewodnikiem, który oprowadzi po zakątkach miasta. 

Czasami przyjeżdżają ludzie z innych miast, nie umawiają się, bo nie wiedzą, że mamy taką ofertę, ale chętnie sięgają po wydawnictwa jako podpowiedzi kierunku zwiedzania. Korzystają z mapki z zabytkami, folderów o trasach prowadzących rzeźbami czy muralami. Można o wszystko dopytać, bo przecież prowadzimy punkt informacji turystycznej, gdzie zawsze ktoś pełni dyżur i może pomóc - mówi Maria Szubert-Kornaszewska, szefowa ostrowskich przewodników. 

pttk

i

Autor: az

Na te zadania towarzystwo otrzymuje również dotacje, by promować region i wydajemy wtedy drobniejsze publikacje – dodaje Szubert – Kornaszewska. Z tych pieniędzy wydaliśmy grę edukacyjną związaną z miejscami pamięci. Były foldery o ostrowskich literatach, słynnych rzeźbach, zabytkach, muralach, ale też droga do niepodległości. 

pttk

i

Autor: az

A siedziba ostrowskiego PTTK mieści się przy Raszkowskiej 23.

pttk

i

Autor: az
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE