sala rozpraw

i

Autor: BŹ

Proces Romów oskarżonych o oszustwa na miliony nie ruszył

2022-03-25 6:24

Kilkoro oskarżonych nie stawiło się w sądzie, więc proces nie ruszył. W Kaliszu miał się rozpocząć proces w sprawie gigantycznych wyłudzeń, jakich mieli dopuścić się Romowie z Polski w Wielkiej Brytanii. Prokuratura Krajowa oskarżyła 50 osób, cześć dobrowolnie poddała się karze.

W Kaliszu sądzonych miało być 30 - ale proces nie mógł ruszyć, bo w przypadku sześciu oskarżonych sąd nie dostał potwierdzenia odbioru zawiadomienia o rozprawie.

Żeby mógł rozpocząć się pierwszy termin rozprawy, to wszyscy muszą być prawidłowo powiadomieni o terminie. Albo musi to być osobiste odebranie zawiadomienia albo awizo. W przypadku niektórych oskarżonych takie zawiadomienie odebrał dorosły domownik - mówi sędzia Dorota Wojtkowiak- Mielicka.

Sprawa liczy 360 tomów.

Jak ustaliła prokuratura krajowa, w latach 2008- 2010 - oskarżeni werbowali ludzi z Polski do pracy w Wielkiej Brytanii. Pracy jednak nie było, a dane tych osób służyły oszustom do wyłudzenia angielskich zasiłków.

Pokrzywdzonych jest ponad tysiąc osób w całym kraju.

Sąd kolejny termin wyznaczył na 21 kwietnia.

QUIZ. Test z matematyki na poziomie szkolnym. Po siódmym pytaniu złapiesz się za głowę!

Pytanie 1 z 10
Ile krawędzi ma sześcian?
Źródło: Proces Romów oskarżonych o oszustwa na miliony nie ruszył
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE