bmw

i

Autor: pixabay

Nie miał prawa jazdy, ale miał BMW. I pojechał. Teraz stanie przed sądem

2022-03-24 7:01

Wsiadł do BMW i pojechał. Zapomniał jednak, że nie ma jeszcze prawa jazdy i teraz czeka go wysoka grzywna i zakaz prowadzenia pojazdów. Policja w Ostrowie Wielkopolskim zatrzymała 18 - latka, który ​kierował BMW, choć był dopiero w trakcie kursu. Kara go nie ominie.

Policjanci z drogówki podczas kontroli zatrzymali BMW, którym kierował 18 - latek. Jak się okazało, nie powinien tego robić, bo nie ma jeszcze prawa jazdy. Mundurowym tłumaczył, że je właśnie robi i zrobił sobie przejażdżkę próbną.

Myślał, że jak ma drogie auto to wszystko mu wolno.

Otóż NIE.

Wobec nastolatka, za kierowanie pojazdem pomimo braku uprawnień, policjanci sporządzili wniosek o ukaranie do ostrowskiego sądu - mówi Małgorzata Michaś, rzeczniczka KPP w Ostrowie Wielkopolskim. - O dalszym losie mężczyzny zadecyduje sąd. Przypominamy, że od 1 stycznia tego roku weszły w życie zmiany w przepisach dotyczące kierowców. Za kierowanie bez uprawnień pojazdem mechanicznym sąd orzeka grzywnę w kwocie minimum 1500 złotych, jak też obligatoryjny zakaz prowadzenia pojazdów.

Policjanci apelują, by przestrzegać przepisów i nie szarżować. Nie chodzi tylko o mandat, ale przede wszystkim o nasze bezpieczeństwo.

Quiz na psychikę! Jak bardzo odporny jesteś. Ten test "wjedzie Ci na banię"

Pytanie 1 z 9
Wierzysz w duchy?