koparka

i

Autor: pixabay

Prawomocny wyrok ws. wypadku z koparką przy ostrowskiej galerii

2022-03-30 9:15

3 i pół roku więzienia dla kaliskiego przedsiębiorcy Remigiusza K., który - zdaniem sądu - przyczynił się do wypadku, w którym zginęła jedna osoba, a trzy zostały ranne. Wyrok jest prawomocny. Chodzi o głośny wypadek z udziałem koparki, do którego doszło w 2014 roku przy galerii w Ostrowie. Koparka wyjechała na drogę, uderzył w nią samochód osobowy.

Głównym oskarżonym był właśnie kaliski biznesmen, który wydał polecenie swojemu pracownikowi, by ten przejechał przez drogę koparką.

Przede wszystkim przyczyną tego zdarzenia był fakt, że na tą drogę wjechał pojazd wielkogabarytowy w ogóle nie przystosowany do poruszania się po drogach publicznych. Pora nocna, padający deszcz i zachowanie kierującej samochodem osobowym. Podnoszono jej wady wzroku oraz to, że mogła uniknąć tego zdarzenia i mogła ominąć koparkę - mówi sędzia Patryk Pietrzak.

Kierujący koparką Jacek C. był bez uprawnień i bez prawa jazdy.

Sąd Okręgowy w Kaliszu w apelacji skazał go na dwa i pół roku więzienia.

To o pół roku mniej niż w sądzie pierwszej instancji. Podobnie zresztą jak w przypadku Remigiusza K., któremu sąd okręgowy obniżył karę o 6 miesięcy.

Mężczyzna w areszcie spędził rok, więc do odsiadki ma jeszcze dwa i pół roku.

Wyrok jest prawomocny.

QUIZ. Pamiętasz polskie teleturnieje lat 90.? Wytęż umysł i idź na całość!

Pytanie 1 z 10
„Kogo witam, kogo goszczę?” - tymi słowami witał się z graczami prowadzący teleturniej:
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE