maturt

i

Autor: powiat ostrowski

Edukacja

Powiat ostrowski się cieszy - znakomite wyniki maturzystów

2024-07-11 11:29

Bardzo dobre wyniki maturzystów z powiatu ostrowskiego. Tegoroczny egzamin zdało ponad 85 procent uczniów. To więcej niż jeszcze rok temu. Szkoły licealne osiągnęły lepsze wyniki niż te w województwie i kraju.

Tegoroczny poziom zdawalności egzaminu maturalnego zarówno na poziomie kraju, województwa, jak i powiatu jest lepszy niż wyniki z ostatnich lat, również tych sprzed pandemii.

W całym kraju do egzaminów przystąpiło prawie 250 tysięcy uczniów, a w powiecie ostrowskim było ich ponad 1000 - 614 w liceach i 483 w technikach.

Maturę zdało 934 absolwentów, czyli ponad 85 procent. Prawo do poprawki ma 114, a egzaminu nie zdało i może do niego podejść za rok 49 osób.

Wśród liceów najlepszą zdawalnością cieszy się I LO, które osiągnęło najwyższy wynik spośród wszystkich szkół powiatu. Wśród pozostałych najlepszy okazał się ponownie Zespół Szkół Technicznych w Ostrowie Wielkopolskim, ze zdawalnością powyżej 98 procent.

szkola

i

Autor: powiat ostrowski
szkoly

i

Autor: powiat ostrowski

Pełne wyniki tegorocznego egzaminu maturalnego, również z poprawkowym ogłoszone będą przez Centralną Komisję Egzaminacyjną 10 września.