szkoła

i

Autor: BŹ

Pomoc psychologa w KAŻDEJ szkole średniej w Ostrowie! Od września [POSŁUCHAJ]

2021-05-11 8:00

Pieniądze w budżecie powiatu są. Pytanie - czy znajdą się specjaliści. Każda szkoła średnia w powiecie ostrowskim od września może na PÓŁ ETATU zatrudnić psychologa. To pomocna dłoń dla uczniów, którzy podczas pandemii źle znoszą naukę zdalną. A ta trwa od wielu miesięcy. I choć w drugiej połowie maja do szkół - w systemie hybrydowym - mają wrócić to jednak ostatni rok dla wielu był bardzo trudny.

Jak wynika z informacji przekazywanych przez nauczycieli czy dyrektorów - młodzież boryka się z coraz większymi problemami, nierzadko dochodzi do depresji, dlatego takie wsparcie na pewno się przyda. Każda szkoła specjalistę może zatrudnić.

Psycholog ma pracować rok. Na tyle - na ten moment - samorząd zabezpieczył środków -  mówi starosta powiatu ostrowskiego Paweł Rajski.

Nie są już żadną nową informacją fakty, że coraz mniej uczniów aktywnie uczestniczy w lekcjach zdalnych. Wiele "kamerek" jest zamkniętych. Nauczyciele wprost mówią, że bardzo źle się takie lekcje prowadzi. Ale pytanie brzmi DLACZEGO po drugiej stronie nie ma ucznia. Co z nim się dzieje? Taka szkolna pomoc może okazać się niezbędna. Mam nadzieję, że znajdą się specjaliści, którzy odpowiedzą na naszą ofertę. Choć wiem, że psychologów brakuje. Zobaczymy. Wierzę, że się uda.

Uczniowie takiej pomocy mogą potrzebować - mówi starosta ostrowski Paweł Rajski

Powiat ostrowski ma 12 szkół średnich.

Zgodnie z informacją premiera Mateusza Morawieckiego - od 15 maja - w systemie hybrydowym - do szkół wracają klasy 4 - 8 - w podstawówkach. Oraz uczniowie liceum oraz pozostałych szkół ponadpodstawowych.

Dwa tygodnie później - od 29 maja – wszyscy uczniowie mają wrócić do szkoły w trybie stacjonarnym.

Wiosna w krakowskim ogrodzie zoologicznym