ablacja

i

Autor: Starostwo Powiatowe w Ostrowie

Będzie pracownia ablacji na ostrowskiej kardiologii!

2021-05-09 20:26

Pracownia jest już gotowa, dopinane są ostatnie procedury. Oddział kardiologiczny w szpitalu w Ostrowie Wielkopolskim czekał na tę inwestycję od lat. W końcu jest - nowoczesna pracownia elektrofizjologii, w której wykonywane będą zabiegi tzw. ABLACJI pacjentom z zaburzeniami rytmu serca.

Pierwsze prace ruszyły już latem 2019 roku, podpisano nawet umowę z wykonawcą, ale inwestycja nie została zrealizowana.

Udało się to dopiero teraz.

Koszt inwestycji to milion złotych. Płaci powiat ostrowski, któremu szpital podlega, i który od lat nie szczędzi środków na remonty i doposażanie oddziałów - mówi starosta Paweł Rajski.

Oddział kardiologiczny to oddział, który cieszy się ogromnym zainteresowaniem pacjentów nie tylko z powiatu ostrowskiego, ale z całego regionu. Do jego pełnego profilu potrzebna była jeszcze pracownia ablacji i właśnie udało się ją zorganizować. Wyremontowaliśmy pomieszczenie, jest potrzebny sprzęt. Dopinane są procedury. To cieszy, bo wiemy jak to potrzebne zabiegi i taka osobna pracownia jest spełnieniem oczekiwań i kadry oddziału, i przede wszystkim pacjentów.

To druga pracownia specjalistyczna na oddziale. Pierwsza była pracownia hemodynamiki.

Ostrowska kardiologia została uruchomiona pod koniec 2013 roku. Ma 35 łóżek. W ostatnich tygodniach spora ich część zajęta była przez pacjentów z COVID -19.

Ale w najbliższych dniach  oddział wracać już będzie do regulaminowego leczenia pacjentów z chorobami serca.

W ciągu roku ostrowska kardiologia leczy ponad 2 tysiące pacjentów z całej Południowej Wielkopolski.

Gorąca 20 Radia ESKA – notowanie 07.05.2021