biegi

Pobiegali! Za nami 60. Bieg Republiki Ostrowskiej [ZDJĘCIA]

2023-10-23 8:42

Ponad pół tysiąca biegaczy na trasach na 10 i 5 kilometrów. Do tego dzieci. Za nami 60. jubileuszowy Bieg Republiki Ostrowskiej. Pogoda prawie dopisała, dopiero pod koniec imprezy zaczęło padać. Medialnym partnerem wydarzenia było Radio Eska.

Dawid Borowski z Fabianowa najlepszy! Z czasem 31 minut wygrał 60. Bieg Republiki Ostrowskiej.

Jak powiedział na mecie – taki był plan, bo w ostrowskim biegu startował nie po raz pierwszy.

Na pewno chciałem po prostu mieć to zwycięstwo w swojej „kolekcji”, w swoim dorobku medalowym – mówi Dawid Borowski. - Cieszę się bardzo, że się udało. Pochodzę z Ostrowa, a to jubileuszowy 60. bieg więc to też takie fajne przypieczętowanie.

Na kolejnych miejscach finiszowali ostrowianie: Mateusz Grajek i Maciej Kardas. Wśród pań najlepsza była Patrycja Rolnik z Gostynia przed Karoliną Sobczak – Pałaszewską z Wrocławia i Martyną Kardas z Ostrowa.

W biegu na 5 km wygrał Sławomir Urbański z Łęki Opatowskiej, a wśród pań najlepiej pobiegła Karolina Witek z Jarocina.

Znakomita impreza – mówi nam jedna z biegaczek. - Pokonałam 5 kilometrów i to dla mnie idealnie. Jestem bardzo zadowolona. Było super. A że trochę popadało pod koniec – to przecież bardzo dobrze, bo nas trochę „ostudziło”.

To mój chyba szósty bieg republiki – dodaje kolejna uczestniczka. - Tym razem wybrałam „piątkę”. I jestem bardzo zadowolona. Jak zawsze świetna atmosfera. I trasa, którą znam. Bardzo dobrze się bawiłam. Polecam wszystkim!