biegi

Pobiegali! Za nami 60. Bieg Republiki Ostrowskiej [ZDJĘCIA]

2023-10-23 8:42

Ponad pół tysiąca biegaczy na trasach na 10 i 5 kilometrów. Do tego dzieci. Za nami 60. jubileuszowy Bieg Republiki Ostrowskiej. Pogoda prawie dopisała, dopiero pod koniec imprezy zaczęło padać. Medialnym partnerem wydarzenia było Radio Eska.

Dawid Borowski z Fabianowa najlepszy! Z czasem 31 minut wygrał 60. Bieg Republiki Ostrowskiej.

Jak powiedział na mecie – taki był plan, bo w ostrowskim biegu startował nie po raz pierwszy.

Na pewno chciałem po prostu mieć to zwycięstwo w swojej „kolekcji”, w swoim dorobku medalowym – mówi Dawid Borowski. - Cieszę się bardzo, że się udało. Pochodzę z Ostrowa, a to jubileuszowy 60. bieg więc to też takie fajne przypieczętowanie.

Na kolejnych miejscach finiszowali ostrowianie: Mateusz Grajek i Maciej Kardas. Wśród pań najlepsza była Patrycja Rolnik z Gostynia przed Karoliną Sobczak – Pałaszewską z Wrocławia i Martyną Kardas z Ostrowa.

W biegu na 5 km wygrał Sławomir Urbański z Łęki Opatowskiej, a wśród pań najlepiej pobiegła Karolina Witek z Jarocina.

Znakomita impreza – mówi nam jedna z biegaczek. - Pokonałam 5 kilometrów i to dla mnie idealnie. Jestem bardzo zadowolona. Było super. A że trochę popadało pod koniec – to przecież bardzo dobrze, bo nas trochę „ostudziło”.

To mój chyba szósty bieg republiki – dodaje kolejna uczestniczka. - Tym razem wybrałam „piątkę”. I jestem bardzo zadowolona. Jak zawsze świetna atmosfera. I trasa, którą znam. Bardzo dobrze się bawiłam. Polecam wszystkim!

Wszystkie wyniki znajdziecie TUTAJ

Medialnym partnerem 60. Biegu Republiki Ostrowskiej było Radio Eska.

Quiz. Irena Santor czy Violetta Villas? Kto śpiewał tę piosenkę?

Pytanie 1 z 10
"Przyjdzie na to czas" to przebój
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE