drive htru

i

Autor: BŹ

Po wymaz do Ostrzeszowa! jest drugi punkt drive thru w regionie

2020-11-03 13:22

Drugi punkt wymazowy typu drive thru w regionie. Stanął w Ostrzeszowie i jest pomocą dla punktu działającego w Ostrowie Wielkopolskim przy Stadionie Miejskim. Tam nawet umawianie się telefoniczne na badanie nie skróciło za bardzo kolejek, więc zapadła decyzja o uruchomieniu kolejnego takiego miejsca pobierania próbek. Tak by kolejki były krótsze, a tym samym osoby skierowane na badania szybciej otrzymywały wyniki.

Namioty stanęły przy Alei Wolności 1a, naprzeciwko szpitala w Ostrzeszowie. W godzinach 8:00-11:00 osoby ze zleceniem testu mogą stawić się bez wcześniejszego umawiania telefonicznego. Ale muszą się liczyć z tym, że będzie kolejka.

- Zgodnie z nowymi zasadami zlecenie testu na obecność koronawirusa może wystawić także lekarz podstawowej opieki zdrowotnej.

Na badanie należy zabrać dokument ze zdjęciem i nr PESEL. Osoby skierowane na badanie nie mogą korzystać ze środków transportu zbiorowego. Test jest bezpłatny - informuje Starostwo Powiatowe w Ostrowie Wielkopolskim.

Natomiast w celu umówienia się na konkretną godzinę należy dzwonić pod numer telefonu 601-838-595. Punkt w Ostrzeszowie działa w godzinach: 8:00-14:00.

Osoby, które będą miały wykonywany test w kierunku koronawirusa na dwie godziny przed badaniem NIE powinny pić, jeść, palić papierosów czy nawet myć zębów.

coronawirus

i

Autor: Ministerstwo Zdrowia
Protest w Kaliszu