szpital ostrów

i

Autor: BŹ

Bardzo trudna sytuacja w szpitalu w Ostrowie! Brakuje kadry a zakażeń coraz więcej [POSŁUCHAJ]

2020-11-02 14:23

Praktycznie brak wolnych łóżek covidowych w szpitalu w Ostrowie Wielkopolskim. I brak kadry, by pacjentów leczyć. Na chorobowym jest 60 lekarzy i pielęgniarek. Kolejnych ponad 30 osób z pracy wyłączyła kwarantanna.

Sytuacja jest bardzo trudna - przyznał podczas poniedziałkowej konferencji prasowej dyrektor szpitala Dariusz Bierła.

Pacjentów z COVID-19 jest coraz więcej. Za chwilę nie będzie miał kto ich leczyć. Zresztą szpital w Ostrowie nie jest jedynym, który ma takie problemy.

- Grafiki ustawiane są praktycznie z dnia na dzień, bo nie wiemy kto będzie mógł pracować - mówi dyrektor Bierła.

To jest już HEROICZNA praca wszystkich, którzy robią co mogą by szpital w ogóle mógł funkcjonować. Wielu pracowników już prawie w szpitalu zamieszkało, bo ciągle ma dyżury.

Jestem im za to niezmiennie wdzięczny. Wykonują pracę często ponad swoje siły. I dlatego należy im się szczególne podziękowanie. Co czynię za pomocą mediów.

A pracy nie brakuje. Bo chorych z COVID-19 przybywa w bardzo szybkim tempie.

Szpital ma obecnie dla nich 65 miejsc, w tym 10 łóżek z respiratorem. Tylko jedno jest obecnie wolne - dodaje Bierła.

Przygotowaliśmy dwa oddziały zakaźne. Oba zapełniły się w kilkadziesiąt godzin. Na ten moment mamy tylko jedno miejsce wolne z respiratorem. Ale sytuacja jest dynamiczna, zmienia się z chwili na chwilę.

Na Szpitalnym Oddziale Ratunkowym mamy wydzielone strefy dla osób z podejrzeniem koronawirusa. Przestrzegamy wszystkich zasad i reżimów, ale i tak COVID -  19 pojawia się co jakiś czas na kolejnych oddziałach i zmienia system pracy. To wyjątkowo ciężki czas dla wszystkich.

Sytyacja w szpitalu jest bardzo trudna - mówi dyrektor Dariusz Bierła

Placówka przygotowuje obecnie kolejne miejsca covidowe, powstaną na dotychczasowym oddziale psychiatrycznym.

Szpital od dwóch tygodni pracuje w trybie ostrego dyżuru. Przyjmuje tylko pacjentów z zagrożeniem życia.

Powiesił faszystowski transparent w kościele
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE