choinka

i

Autor: pixabay

Po choinkę do lasu...LEGALNIE! Od jutra Nadleśnictwa dzielą się drzewkami

2020-12-16 11:47

Do wyboru świerki i sosny. Pachnące lasem, bo... prosto z niego. Od jutra ( czwartek 17.12) w Nadleśnictwie Kalisz będzie można kupić żywe drzewko bożonarodzeniowe. Choinki będzie można kupić w wyznaczonym miejscu przed siedzibą Nadleśnictwa w Szałem. Tymczasem w Nadleśnictwie w Antoninie choinkę można też kupić, ale trzeba sobie je samemu wyciąć. Pod nadzorem leśnika.

To coroczna akcja leśników.

I nie chodzi to tylko o to, by w domach nie zabrakło choinki. To także sposób leśników na .... nielegalną wycinkę -  mówi zastępca nadleśniczego Nadleśnictwa Kalisz Łukasz Wyrzykowski.

Jeżeli kogoś ma kusić i pójdzie do lasu w nielegalny sposób pozyskać choinkę na święta, to my z ofertą wychodzimy do mieszkańców. Mamy choinki w cenie 20 złotych za sztukę wysokości od półtora do dwóch i pół metra. Jest to choinka z naszych lasów, z Nadleśnictwa Kalisz, produkt typowo polski. Oczywiście jest nie przycinana, naturalna, taka jaka wyrosła. Zachęcamy do tego aby do tej natury powracać i tę naturę podziwiać

Choinkę będzie można kupić przed siedzibą Nadleśnictwa Kalisz w Szałem.Drzewka, które rosły na specjalnych plantacjach, będą już przygotowane do zabrania.

Tymczasem w Nadleśnictwie Antonin, choinki od leśników można kupić. ALE trzeba je sobie samemu - pod kontrolą leśników - wyrąbać.Wcześniej warto się umówić, leśnicy są przygotowani by wskazać miejsca, z których leganie choinkę można wyciąć i zabrać do domu.

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl

Pogoda na święta. Czy spadnie śnieg?