pieniądze do wzięcia

i

Autor: pixabay

Pieniądze do wzięcia. PUP w Ostrowie pierwszy w Polsce

2022-01-03 10:46

Sukces Urzędu Pracy w Ostrowie. Jako jedna z 70 placówek w Polsce prowadzić będzie pilotażowy program „ Własna firma- realizacja i satysfakcja”.

Przeznaczony jest dla młodych osób, które chcą rozpocząć własną działalność gospodarczą i oferuje im znakomite warunki na start. PUP pozyskał na to dofinansowanie w wysokości 1 miliona złotych.

Nowością są dotacje na rozpoczęcie działalności w wysokości 30 tysięcy złotych. Oprócz tego będzie bonus edukacyjny o wartości 5 tysięcy złotych, co będzie można wykorzystać na podniesienie kwalifikacji. I do tego czek przedsiębiorcy o wartości ponad 7 tysięcy złotych z przeznaczeniem na pokrycie kosztów funkcjonowania firmy przez pierwszych 6 miesięcy działalności - mówi Hanna Kornacka - Pawlak, dyrektor PUP.

Program już się zaczyna i będzie realizowany przez dwa lata.

pieniądze do wzięcia

i

Autor: pixabay

Będziemy wybierać wnioski najlepsze. Bedzie spotkanie z przedstawiciela ZUS, chcemy zaprosić Urząd Skarbowy, żeby pokazać jak wyglądają przepisy związane z zakładaniem działalności, rozliczaniem. Beda warsztaty z umiejętności pisania wniosków. Finałem będzie wybranie 20 najlepszych projektów, które przejdą do realizacji i otrzymają dotacje - dodaje Kornacka - Pawlak.

Szczegóły znajdziecie wkrótce na stronie Powiatowego Urzędu Pracy oraz na stronach Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE