kościół

i

Autor: pixabay

Pomoc dla skrzywdzonych przez kościół od samego kościoła

2021-12-30 9:48

Regionalny Punkt Konsultacyjny dla Osób Zranionych w Kościele ruszył w Kaliszu. To projekt realizowany przez diecezję kaliską wraz z archidiecezją poznańską i archidiecezją gnieźnieńską oraz Centrum Ochrony Dziecka. A płaci za to Fundacja św. Józefa.

Z pomocy można skorzystać na razie raz w tygodniu - w środy od 17.00 do 19.00 w centrum Fundacji "Pro Familia" przy ulicy Harcerskiej w Kaliszu.

Można przyjść lub zadzwonić i porozmawiać.

Specjalnie przeszkoleni ludzie mają pomóc w wybraniu dalszej drogi - skierować do psychologa czy prawnika.

- Pomoc udzielana jest z poszanowaniem godności i zachowaniem dyskrecji - czytamy na stronie internetowej kaliskiej kurii.

W ramach Punktu, odpowiednio przeszkoleni konsultanci świeccy są gotowi przyjąć i z szacunkiem wysłuchać każdą osobę dotkniętą przemocą seksualną w środowisku kościelnym, udzielić odpowiedniej informacji i wsparcia w podjęciu adekwatnych działań. Udzielają też pomocy w nawiązaniu kontaktu z prawnikiem, psychologiem lub duszpasterzem, w zależności od potrzeb i oczekiwań. Udzielenie wsparcia i pomocy jest podejmowane z poszanowaniem godności oraz z zachowaniem dyskrecji. Do punktu konsultacyjnego można zgłosić się na rozmowę osobiście lub uczynić to telefonicznie.

W ramach tego projektu - punkty pomocy działają także w Poznaniu i w Gnieźnie.

kościół

i

Autor: diecezja kaliska
Sonda
Czy Kościół w Polsce w wystarczający sposób walczy z aferami seksualnymi?
Źródło: Pomoc dla skrzywdzonych przez kościół od samego kościoła