grębanin

i

Autor: UW POZNAŃ

Pieniądze dla oddziału rehabilitacyjnego w Grębaninie

2022-05-10 9:58

5, 5 miliona złotych z funduszu covidowego od rządu dla szpitala w GRĘBANINIE w powiecie kępińskim. Oddział Leczniczo - Rehabilitacyjny zostanie rozbudowany. Powstaną nowe pokoje dla pacjentów, nowe sale do rehabilitacji i pomieszczenia dla personelu. Wcześniej do placówki trafiło 7 milionów złotych z rządowego funduszu inwestycji lokalnych, kolejne siedem przekazały samorządy powiatowy i gminne. Bo wartość prac szacowana jest na 20 milionów złotych.

7 milionów dały samorządy - powiatowy i gminne.7 pochodzi z rządowego funduszu inwestycji lokalnych, a teraz 5, 5 miliona złotych dołożył rząd z funduszu Przeciwdziałania COVID -19.

Będzie remont Oddziału Leczniczo - Rehabilitacyjnego w GRĘBANINIE w powiecie kępińskim. Do ośrodka trafiają chorzy praktycznie z całej Polski.

Oddział jest ważny dla całej Wielkopolski. Ale nie tylko. Bo są tutaj leczeni pacjenci ze Śląska czy województwa łódzkiego. Dlatego celowe jest to wsparcie - mówi Michał Zieliński, wojewoda wielkopolski, który wczoraj ( w poniedziałek) podpisał ze szpitalem umowę na przekazanie środków.

Łącznie remont kosztować ma ponad 20 milionów złotych.

W ramach prac powstanie dodatkowy, nowy budynek, w którym znajdą się m.in. sale fizykoterapii, masażu, kinezyterapii, pokoje dla 48 pacjentów oraz pomieszczenia dla personelu.

Całość ma zostać ukończona do listopada przyszłego roku.

QUIZ: Gdzie powinieneś pojechać na wakacje w Polsce?

Pytanie 1 z 10
W podróży jesteś niczym:
Źródło: Pieniądze dla oddziału rehabilitacyjnego w Grębaninie