Lewków czeka na otwarcie

i

Autor: starostwo powiatowe

Pałac Lipskich czeka na otwarcie

2021-11-09 9:55

Pałac w Lewkowie czeka na ostatnie prace wykończeniowe. Remont dawnej siedziby Lipskich rozpoczął się w 2018 roku i miał już zakończyć. Ale pandemia I podwyżka cen przedłużają sprawę.

- Prace budowlane i konserwatorskie dobiegają końca - mówi Paweł Rajski, starosta ostrowski.

Czekamy jeszcze na zakończenie przetargu na zakup wyposażenia i urządzeń do uruchomienia centrum edukacji historycznej, które ma tu powstać.

Ma tam być multimedialne muzeum, a rozstrzygnięcie przetargu się przedłuża i tym samym opóźnia wszystkie inne procedury.

Lewków czeka na otwarcie 2

i

Autor: starostwo powiatowe

Na zakończenie czekają wszystkie strony, bo przez lata pałac podlegał Muzeum Okręgowemu Ziemi Kaliskiej. Po remoncie  i rozliczeniu projektu opiekę nad nim przejmie powiat ostrowski, na terenie którego zabytek się znajduje.

Lewków czeka na otwarcie 3

i

Autor: starostwo powiatowe

Wszystko może zostać sfinalizowane kiedy zostanie też rozliczony projekt unijnej dotacji - dodaje Paweł Rajski.

Nadal podtrzymujemy wolę przejęcie obiektu, jaką zadeklarowaliśmy 3 lata temu. W ramach tej umowy z Urzędem Marszałkowskim jednym z elementów byłby remont oficyny, której nie objęły obecne prace.

Remont pałacu kosztował ponad 27 milionów złotych. Pieniądze pochodzą z budżetu Urzędu Marszałkowskiego w Poznaniu.

Lewków czeka na otwarcie 5

i

Autor: starostwo powiatowe
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE