Ostrowski 'Medyk' ma 55 lat

i

Autor: fb medyk

Ostrowski 'Medyk' ma 55 lat

2021-11-13 15:39

To jedyna taka szkoła w regionie, a jej absolwenci są wysoko cenieni przez pracodawców. Mowa o ostrowskim “Medyku”, który świętuje w tym roku swoje 55-lecie. Tu szkolą się między innymi terapeuci zajęciowi, opiekunki dziecięce, technicy farmacji, masażu czy elektroradiologii.

Udało nam się utrzymać szkołę na dobrym poziomie i wciąż pracujemy nad tym, by oferować nowoczesną edukację - mówi Tomasz Kuczma, dyrektor szkoły.

Naszą dumą są nasi absolwenci. To jak są odbierani w placówkach, gdzie pracują – przychodniach, szpitalach, instytucjach okołomedycznych.  Mamy informacje zwrotne, że zawsze są cenieni, doceniani i nie wstydzą się przyznać, że skończyli naszą szkołę.

Ostrowski Medyk

i

Autor: fb medyk Urszula Lesiczka i Tomasz Kuczma

Przez ponad pół wieku "Medyka" opuściło prawie 7 tysięcy absolwentów kształconych w 20 zawodach. Założona w 1966 roku szkoła, 10 lat później przyjęła za swoją patronkę Hannę Chrzanowską – pielęgniarkę, pedagoga i prekursorkę pielęgniarstwa rodzinnego. To jej uczniowie złożyli w 1993 roku stosowne dokumenty, by uznać ją za błogosławioną.

Staramy się by nasi uczniowie poznali jej historię, bo była dobrym i skromnym człowiekiem - mówi Grażyna Kaja, wicedyrektor szkoły. Dlatego mówimy o tym, że trzeba ludziom pomagać, bo człowiek jest zawsze na pierwszym miejscu bez względu na to, czy to jest nasz pacjent, klient czy podopieczny. Dlatego ona cały czas z nami jest. Powiedziała kiedyś, że etyką człowieka jest jego sumienie i to warto zapamiętać.

Beatyfikacja Hanny Chrzanowskiej odbyła się w 2018 roku.

Ostrowski 'Medyk' ma 55 lat 3

i

Autor: fb medyk Grażyna Kaja, Izabela Mielcarek,Tomasz Kuczma, Bianka Lis-Jarczak