konie

i

Autor: Dawid Sacherski

Ostrowianin z miłością do koni

2022-06-24 11:27

To hobby wzięło się znikąd, a przerodziło się w życiową pasję... Ostrowianin, Dawid Sacherski opowiada nam ​o jeździectwie, o gatunkach koni i tego, jak wyglądają zawody w tej dyscyplinie sportu.

Zaczęło się przypadkiem, podczas wyjazdu na wakacje - wsiadł w siodło i już tak zostało.

Teraz jest w trakcie budowy stajni i cały swój wolny czas poświęca swojemu hobby.

Dawid Sacherski, to młody ostrowianin, którego pasją są królewskie zwierzęta - konie.

To moja największa pasja, jaką posiadam w życiu i nie widzę życia bez tego. Praca ze zwierzęciem to jest coś niesamowitego, nawet kiedy jestem sam – trenuje całkowicie sam, bez nikogo to jestem z nim. I pod sobą mam swoje towarzysza i razem z nim pracuje. Głównie idę w skoki przez przeszkody, ale tych dyscyplin jest bardzo dużo - mówi Dawid Sacherski.

Jak sam przyznaje, największe znaczenie ma jeździec. Są konie, które szybciej już nie pobiegną - więc osoba prowadząca musi mieć spore umiejętności. Musi być jednością ze swoim koniem.

A tak młodemu jeźdźcowi udało się dosiadać już takie rasy jak, koń holenderski gorącokwristy, koń horszyński - to są typowe rasy sportowe nastawione na skoki, w których specjalizuje się Dawid.

Dawid Sacherski

i

Autor: Dawid Sacherski

Sukcesy, jeśli chodzi o skoki konne - niekoniecznie trzeba się piąć do góry. Na przykład dzieci na kucykach, oczywiście te przeszkody są o wiele mniejsze to pomimo to, nadal osiągają swoje sukcesy i nie odstają umiejętnościami i poziomem swoich wyników od starszych kolegów. Ja tak bardziej skromnie podchodzę do tematu, bo uważam, że jeśli człowiek jest skromny to zawsze będzie parł do sukcesu, żeby być lepszym - nie można być najlepszym i się za takiego uważać - dodaje Dawid.

A już niedługo będzie można skorzystać ze szkółki jeździeckiej, którą poprowadzi Dawid - wsiąść w siodło i też pogalopować na różnych rumakach!