prokuratura

i

Autor: mir

Prawo i Porządek

Ostrów. Zmiany w Prokuraturze Okręgowej. Kto pożegnał się ze stanowiskiem?

2024-04-12 13:03

Mówiło się o nich od wielu tygodni. Stały się faktem. Zmiany w Prokuraturze Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim. Jest nowy szef i jego zastępca.

Dziś oficjalnie ze stanowiskiem pożegnał się Paweł Szymanowski, który Prokuraturą Okręgową w Ostrowie Wielkopolskim kierował od marca 2016 roku, a wcześniej w latach 2006-2008.

Jego miejsce zajął JANUSZ WALCZAK, który już kiedyś pełnił funkcję zastępcy prokuratora okręgowego. Był też przez 25 lat rzecznikiem prokuratury.

Decyzją I Zastępcy Prokuratora Generalnego – Pana Prokuratora Krajowego Dariusza Korneluka z dniem 12 kwietnia 2024 roku pełnienie funkcji Prokuratora Okręgowego w Ostrowie Wielkopolskim powierzone zostało Panu Prokuratorowi Januszowi Walczakowi. W okresie bezpośrednio poprzedzającym powierzenie funkcji Pan Prokurator Janusz Walczak wykonywał czynności w 4 Wydziale Organizacyjno-Sądowym  zajmując się m.in. koordynacją współpracy międzynarodowej w sprawach karnych, a wcześniej w latach 2009-2016 jako Zastępca Prokuratora Okręgowego w Ostrowie Wielkopolskim współkierował pracą tej jednostki, jednocześnie wykonując czynności związane z kontaktami z mediami jako wieloletni rzecznik prasowy - czytamy w oficjalnym komunikacie przekazanym przez rzecznika Macieja Melera.

Zastępcą Walczaka, został prokurator Maciej Leki, który w ostatnich latach pracował w 1 Wydziale Śledczym Prokuratury Okręgowej w Ostrowie, a wcześniej jako Prokurator Rejonowy w Kaliszu, kierował pracą tej największej jednostki szczebla rejonowego okręgu ostrowskiego. Leki zastąpił Cecylię Majchrzak, która w ostatnich latach była zastępcą Pawła Szymanowskiego.

Zarówno prokurator Szymanowski, jak i prokurator Majchrzak  - pozostają w budynku prokuratury przy ulicy Krotoszyńskiej 37 w Ostrowie. Pracować będą w 4 Wydziale Organizacyjno-Sądowym.

Pytania za milion w Milionerach. Znasz odpowiedzi? [QUIZ]

Pytanie 1 z 10
Kiedy rozpoczęło się drugie tysiąclecie?