plicja

i

Autor: Policja Ostrów

Policja

Ostrów: uwaga, oszuści znowu w akcji

2023-07-26 17:41

Ostrowianin oszukany metodą „one penny”. Oddał oszustom całe oszczędności. Policja po raz kolejny ostrzega – nikt nie będzie sprzedawał cennych przedmiotów za bezcen. Jeżeli komukolwiek trafi się taka okazja, niech się dobrze zastanowi zanim straci w ten sposób swoje pieniądze.

Już wszystko było, a i taka nadał działa. Działają metody „na wnuczka, na policjanta, pana z wodkanu, gazowni czy urzędu”. Teraz wróciła dawno nie używana metoda „one penny”, czyli oszustwo na złote monety. Tym razem ofiarą padł 73-letni ostrowianin, który stracił w ten sposób 20 tysięcy złotych.

policja

i

Autor: pixabay

To typowy sposób oszustów, którzy oferują złote monety – mówi Małgorzata Michaś, rzeczniczka ostrowskiej policji – Ostrowianin został zaczepiony przez dwóch mężczyzn, z których jeden sprzedawał takie monety, a drugi miał być kupcem. Złodzieje tak skutecznie „wkręcili” mężczyznę, że ten wypłacił oszczędności i kupił nic nie warte monety, tracąc 20 tysięcy złotych. A cała akcja wyglądała tak, że jeden z oszustów zapytał o lombard, gdzie chciał sprzedać elektronarzędzia. W trakcie rozmowy podszedł drugi mężczyzna, który zadeklarował ich kupno. Dodatkowo, oprócz elektronarzędzi mężczyzna zaproponował sprzedaż złotych monet. Drugi z mężczyzn zakupił jedną monetę i rzekomo poszedł ją sprawdzić w pobliskim jubilerze. Po powrocie, oszust zapewnił, że dostał zaświadczenie od jubilera, że są to złote monety i zaproponował wspólne ich kupno. Przekonany przez złodziei 73-latek poszedł więc do banku, wypłacił gotówkę i kupił resztę monet. Dopiero później sprawdził ich wartość. Okazało się, że są one praktycznie nic nie warte.

Policja po raz kolejny apeluje, by zachować ostrożność, ostrzegać bliskich i zgłaszać wszystkie takie przypadki.