policja

i

Autor: Policja Ostrów

Policja

Dwa nowe BMW w ostrowskiej policji

2023-07-26 13:50

Nowe motocykle BMW w ostrowskiej policji. Testowane od kilku tygodni, wymieniły dwa poprzednie pojazdy, które były w taborze jednostki.

Na razie są dwa, ale docelowo będą cztery. Wraz z nimi zakupione zostały pełne, specjalne umundurowania dla funkcjonariuszy. To skórzane kombinezony, specjalnie dla motocyklistów Do tego oczywiście kaski i wszystko, co jest w obowiązkowym zestawie. Zakup samego motocykla koszt około 120 tysięcy złotych.

policja

i

Autor: Policja Ostrów

Motocykle zostały zakupione z ustawy modernizacyjnej - mówi komendant Piotr WilkowskiTa ustawa otworzyła nowe możliwości dla policji, bo ona zakłada pewien budżet dla służb mundurowych i ten budżet faktycznie jest. Wcześniej pieniądze były przekazywane doraźnie na jakiś zakup. Teraz każdy ma budżet i wie jak planować zakupy, choć urządzeń do badania prędkości. ale ustawa modernizacyjna to również wynagrodzenia policjantów, które od czasu jej przyjęcia dwa lata temu bardzo wzrosły.

Z tych funduszy komenda powiatowa policji w Ostrowie otrzymała też ponad 4 miliony złotych na budowę posterunku w Sieroszewicach.

policja

i

Autor: Policja Ostrów