podatek

i

Autor: pixabay

Ostrów. Obecne stawki zostaną. Bez podwyżki podatku od nieruchomości w 2023

2022-11-24 8:54

Stawki zostają na tegorocznym poziomie. Mieszkańcy Ostrowa nie zapłacą wyższego poda​tku od nieruchomości w 2023 roku. Taka jest decyzja radnych miejskich Ostrowa. Dyskusja na wczorajszej sesji była długa i burzliwa. Głosami opozycji przygotowana przez władze miasta propozycja podwyżek została odrzucona.

Miasto przekonywało, że stawki muszą iść w górę.

- Państwo musicie, tak jak my wszyscy, dbać o to, żeby nasze miasto miało jak najwyższe dochody bieżące. A dochody bieżące to m.in. właśnie wpływy z podatków. Ta podwyżka jest nam potrzebna - mówił do radnych skarbnik Ostrowa Michał Żabiński.

I coś w tym jest, bo obowiązków samorząd ma coraz więcej, a dotacji z budżetu państwa coraz mniej. A w budżecie pieniądze być muszą. Opozycja jednak na pomyśle władz miasta nie pozostawiła suchej nitki.

- Władze mówią, że to nie będą bardzo odczuwalne podwyżki. Bo to może być kilkadziesiąt złotych rocznie. Ale dla każdego mieszkańca, jest to KOLEJNE kilkadziesiąt złotych więcej do wydania. Rachunki rosną za ciepło w mieszkaniach - tu spółka OZC się kłania. Rosną czynsze - MZGM. Teraz jeszcze podatki - pytanie brzmi SKĄD mieszkańcy mają na to wszystko brać - pytał radny PO Jakub Paduch.

Dyskusja - czy też ostra wymiana zdań - trwała trzy godziny. Radni nie szczędzili sobie gorzkich słów.

Głosowanie pokazało jednak, że rządząca koalicja w tym przypadku nie ma większości. Wygrała opozycja.

Więc podwyżek stawek podatku od nieruchomości nie będzie.

Czy wiesz, jak opiekować się noworodkiem?

Pytanie 1 z 10
Jak często trzeba karmić noworodka?
Noworodek z tabliczką