pies

i

Autor: Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt Wysocko Wielkie/fb

Znęcanie nad zwierzętami

Ostrów. Kolejny zaniedbany psiak. Właściciel poszukiwany

2023-08-22 9:28

Skrajnie zaniedbany, głodny i schorowany pies znaleziony w Ostrowie w okolicy ulicy Zielonej. Zwierzak został zabezpieczony w schronisku w Wysocku Wielkim. Jest już pod opieką weterynarza. Poszukiwany jest właściciel, który mógł doprowadzić psa do takiego stanu.

Niestety, takich historii wciąż jest dużo. I wciąż są ludzie skrajnie nieodpowiedzialni, dla których los zwierzęcia jest bez znaczenia. I być może właśnie z taką sytuacją mamy do czynienia. Albo jest jakieś inne wytłumaczenie całej historii.

Kilka dni temu w okolicach ulicy Zielonej w Ostrowie odłowiony został skrajnie zaniedbany pies, a w zasadzie suczka. O zwierzaku poinformowało Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Wysocku Wielkim, które psa zabezpieczyło.

Suczka została nazwana TALĄ. I – jak podaje na swoim facebooku schronisko - jest bohaterką wyczerpującej walki o przetrwanie. Już jej wygląd wskazywał, że psina sporo przeszła. Schronisko zorganizowało jej leczenie, a gdy stan psa się poprawi, zacznie się szukanie nowego dla TALI domu.

Tala trafiła do nas w stanie skrajnego wycieńczenia i zaniedbania.

Teraz potrzebuje naszej pomocy, musi dojść do siebie pod okiem weterynarza: po wstępnych oględzinach weterynarz stwierdził niedożywienie oraz świerzb. Następnie Tala będzie czekać na drugą szansę w ciepłym i kochającym domu. Pokażemy jej, że świat może być pełen dobroci – czytamy na facebookowym profilu przytuliska w Wysocku.

Jednocześnie pracownicy schroniska proszą o pomoc w ustaleniu właściciela psa, tak by pociągnąć go do odpowiedzialności za krzywdę wyrządzoną zwierzęciu.

Na razie jednak policja w Ostrowie nie ma zgłoszenia dotyczącego TALI.

Za znęcanie się nad zwierzęciem grozi kara do 3 lat więzienia. Gdy mowa jest o szczególnym okrucieństwie – do lat 5.

QUIZ. Te kosmetyki w PRL-u robiły furorę! Czy jeszcze je pamiętasz?

Pytanie 1 z 10
1. Zacznijmy od czegoś prostego, a jednocześnie kultowego. Krem używany w PRL-u w pudełku z niebieskim wieczkiem i białym logo to krem: