coronawirus

i

Autor: MZ/NFZ

Ostrów i Ostrzeszów od jutra ZIELONE! Powiaty nie będą już w zagrożonej strefie !

2020-08-27 14:42

To są dobre wiadomości! Ostrów i Ostrzeszów ZIELONE! Są nowe wytyczne Ministerstwa Zdrowia dotyczące stref. ŻÓŁTE powiaty z regionu zmieniły "barwy" i zgodnie z decyzją resortu zdrowia są już poza strefami objętymi większymi obostrzeniami! Ale obowiązujące wszystkich zasady bezpieczeństwa wciąż są WAŻNE! Bo sytuacja - jak pokazuje doświadczenie - może się w każdej chwili zmienić.

Wszystko podyktowane jest liczbami. Jest mniej zachorowań, więc są zmiany decyzji. Ostrów znika ze strefy ŻÓŁTEJ po tygodniu. Tak samo jak powiat ostrzeszowski, który jednak wcześniej był też w strefie czerwonej. Obecnie w naszym regionie wszystkie powiaty są ZIELONE! W Wielkopolsce CZERWONY jest powiat kolski.Nie oznacza to jednak, że można zapomnieć o zagrożeniu i koronawirusie!

Przestrzeganie ogólnych zasad nadal OBOWIĄZUJE! 

To m.in. noszenie maseczek w miejscach publicznych typu sklepy i urzędy. To także zachowywanie odpowiedniego dystansu. I zdrowy rozsądek też się przyda! Tym bardziej, że w powiecie ostrowskim każdego dnia pojawiają się kolejne przypadki zakażeń. Tylko w dzisiejszym raporcie Ministerstwa Zdrowia to blisko 20 osób.

A w Ostrowie trwają badania w mobilnym punkcie pobrań typu drive thru - i te liczby mogą się zmieniać. Badania prowadzone są także w Ostrzeszowie, a w środę przebadani zostali - ci którzy się zgłosili - mieszkańcy Kalisza. Pierwsze wyniki powinny być znane już jutro.

Dlatego służby sanitarne cały czas monitorują sytuację. A Ministerstwo Zdrowia zmienia strefy w każdy czwartek. Nowe strefy obowiązywać będą od piątku 28 sierpnia do odwołania.

Zgodnie z najnowszym rozporządzeniem - w Polsce jest siedem powiatów w strefie czerwonej, 11 w strefie żółtej. Cztery są w strefie zagrożonej.

coronawirus

i

Autor: MZ/NFZ
Cielaczek Pawełek musi stanąc na nogi