dopalacze

i

Autor: Policja Ostrów Wielkopolski

dopalacze

Ostrów. Dopalacze w rękach policjantów. Nie trafią na rynek

2024-02-12 13:38

Dopalacze w mieszkaniu 51-latka z Nowych Skalmierzyc w powiecie ostrowskim. Mężczyzna usłyszał zarzuty posiadania znacznych ilości środków psychotropowych i został aresztowany na 3 miesiące. Grozi mu nawet 10 lat więzienia.

Do zatrzymania 51-latka i przeszukania jego mieszkania doszło kilka dni temu. Dopiero jednak teraz policja o wszystkim informuje.

Jak się okazało kryminalni już od jakiegoś czasu mieli "oko" na tego mężczyznę. Ale czekali na właściwy moment, by go zatrzymać.

Policjanci z Ostrowa Wielkopolskiego wykonując czynności mające na celu zwalczanie przestępczości narkotykowej w wyniku ustaleń operacyjnych dotarli do mężczyzny, który mógł posiadać większe ilości narkotyków w swoim mieszkaniu. Kryminalni czekali na odpowiedni moment, aby realizacja mogła zakończyć się sukcesem. Mężczyzna został zatrzymany na terenie Nowych Skalmierzyc. Podczas przeszukania, funkcjonariusze znaleźli ukryte w różnych miejscach dopalacze. Z zabezpieczonych w domu nowych substancji psychoaktywnych można było w sumie przygotować ponad 100 działek dilerskich dopalaczy - mówi nam Małgorzata Michaś, rzeczniczka KPP w Ostrowie.

51-latek usłyszał prokuratorskie zarzuty posiadania znacznych ilości środków psychotropowych, a sąd poparł wniosek prokuratury i tymczasowo go aresztował.

Podejrzanemu grozi do 10 lat więzienia.

W jego mieszkaniu policjanci zabezpieczyli kilkadziesiąt tysięcy złotych – będzie na poczet ewentualnych kar.